Yeni Başlayanlar İçin En Kolay Freelance 8 İş

Yeni Başlayanlar İçin En Kolay Freelance 8 İş

Yazar: Emre Kariyer

Freelance iş, dünyamızda gelişen teknolojinin sağladığı en güzel işlerden birisi. Bu tip işler genelde ev hanımları, ek gelir sağlamak isteyen part time çalışanlar ve öğrenciler tarafından araştırılmakta. Ancak herhangi bir işi profesyonel olarak yapmak isteyenler, bu işlerden yüksek kazançlar elde edebilir. Ana hatlarıyla freelance işleri iki kolda inceleyebiliriz. İlki, herhangi bir konuda bilgi ve beceri sahibi olmak, diğeri ise yeni başlayanların yapabilecekleri basit işler. Yeni başlayanlar için en kolay freelance işler, aramalarınıza yanıt verebilir.

Freelance çalışma, sandığınız kadar basite indirgenebilecek bir iş değildir. Sadece kendinizin patronu değil, her şeyi oluyorsunuz. Buna pazarlama (kendinizi ve işinizi), satış ve diğer angaryalar dahil. En büyük dezavantajı sabit bir maaşı olmaması. En büyük avantajı ise yaptığınız iş kadar kazanç sağlamanıza imkân vermesi. Sabah işe erken kalkmak istemeyen, iş yerinde patron baskından kurtulmak isteyenler için bulunmaz bir nimet denilebilir. İşte, yeni başlayanlar için en kolay freelance işler:

1. Çeviri

Freelance yapılabilecek işler arasında çeviri en kolayıdır. Hangisi olduğu fark etmez, Herhangi bir dil hakkında iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, evinizde freelance çeviriler yapabilirsiniz. Bu tip işler genelde 100 kelime başına ücretlendirilir. Genelde Türkçeden yabancı dile çeviriler olur ancak bunun tam tersi de olabilir. Günde 2-3 bin kelimelik bir çeviri ile, bir ayda asgari ücretten çok daha iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

2. Özel Ders

İşte teknolojinin hayatımıza soktuğu bir başka güzellik, mobil ders. Bugün bazı yabancılar, okyanus ötesinden İngilizce dersi veriyor. Öyleyse siz neden yeteneklerinizi online derslerle internete taşımayın. İyi bir resim çiziyor veya enstrüman çalıyor olabilirsiniz. Bu durumda yeni başlayanlar için en kolay freelance işler arasında özel ders vermeniz mümkün.

Bunada Göz At  Krizi fırsata çevirmenin 5 yolu

3. Sosyal Medya Yönetimi

Bugün günümüzde herkes kendi çapında bir sosyal medya uzmanı. Şaka bir yana, böyle bir işten haberiniz var mıydı? Sosyal medya uzmanları, şirketlerin ve kurumların, Instagram, Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaparak para kazanabileceğiniz bir meslek. En güzel yanı ise, belli başlı birikimlerinize ek olarak özel yetenek gerektirmemesi ve evde yapabilecek olmanız.

4. WordPress Uzmanlığı

İnternet aleminde gördüğünüz neredeyse her iki siteden biri, Worpress alt yapısı ile tasarlanmış. Bu da demek oluyor ki, WordPress uzmanlığı ile sektörde çok kolay iş bulabilirsiniz. İşin güzel yanı ise, kolaylıkla öğrenebilecek olmanız ve size iş vermeyi bekleyen çok fazla şirket olması.

5. SEO Uzmanlığı

 En Kolay Freelance işler

Muhtemelen bugüne kadar SEO Uzmanlığı hakkında pek bir şey duymamış olabilirsiniz. Ancak iyi bir araştırma ve azimli bir çalışma ile, çok kısa zamanda SEO uzmanı olabilmeniz mümkün. Yeni başlayanlar için en kolay freelance işler arasında olup olmaması arasında kararsız kaldık ancak kesinlikle geleceği olan bir meslek.

6. İçerik Editörlüğü

 En Kolay Freelance işler

Günümüzün en popüler freelance işleri arasında yer alan içerik editörlüğü, anahtar kelime adı verilen ve birtakım kriterler çerçevesinde yazı yazmayı kapsayan bir iş. Devamında bu makaleleri site sahiplerinin sitelerine giriş yapabilir, her makalede 100 kelime başı ve girdiğiniz içerik başına ücret kazanabilirsiniz.

7. Oyun Oynama

 En Kolay Freelance işler

Kulağa biraz garip geldiğinin farkındayız ancak bugünün dünyasında freelance oyun oynamak, para kazandıran mesleklerden biri. Hem de biraz önce saydığımız tüm işlerden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Muhtemelen kulağa çok kolay geliyor ancak iyi bir sistem ve oyun yeteneğinin birleşimi gerekiyor. Bundan sonrası sizin kendinizi pazarlayabilme yeteneğinize kalmış.

8. Görsel Tasarım

 En Kolay Freelance işler

Bilgisayarla aranız iyi ve bir şeyler tasarlamayı seviyorsanız, yeni başlayanlar için en kolay freelance işler arasında yer alabilir. Tanıtım afişleri ve görselleri bugün günümüzün en çok kazandıran işlerden biri.

Bunada Göz At  En Mutsuz Meslek Çalışanları Hangileri?

Etiketler: Freelance


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL