Amazonda Nasıl Para Kazanılır?

Amazonda Nasıl Para Kazanılır?

Yazar: Emre İnceleme

Bugün dünyanın en değerli ilk 10 markası ve en büyük e-ticaret sitesi olan Amazonda nasıl para kazanılır? Online para kazanma söz konusu olduğunda bu dev markadan daha büyük bir fırsat olamaz. Gelir etmenin yeni yollarını arayanlar için Amazonda para kazanmanın yolları hakkında geniş bir yazı kaleme aldık.

Herhangi bir şey satsanız da satmasanız da Amazonda para kazanmanın yolları vardır. Elinizde ihtiyaç duyacağınız tek şey bir bilgisayar ve biraz azim. 1994 yılında kurulduğundan beri 344 milyar dolardan fazla gelir elde eden site, dünya e-ticaret gelirlerinin büyük bir bölümüne sahip. Çeşitli online satış sitelerinde para kazanma yolları mevcut fakat Amazon ürünün yanında hizmet de satıyor.

Amazon sitesinin müşterilerine sunduğu güveni tartışılamaz seviyede. ABD’de her 100 kişiden 89’u, alışverişini amazondan yapıyor. Uzun yıllar pazarda olması, Amazon’un yerini sağlamlaştırıyor. Öngörülebilir gelecekte güvenilir bir şekilde çevrimiçi para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, Amazon muhtemelen sizin için iyi bir seçeneğe sahiptir.

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır?

İşte Amazonda nasıl para kazanılır, maddeler halinde:

1. Bağlı Şirket Pazarlaması

Kendi kendinize hiçbir şey satmadan Amazon’da önemli miktarda para kazanmanın en basit yollarından biri bir Amazon satış ortağı olmaktır. Amazon’un sağladığı bu program ile para kazanmak basit ve gerçek. Bir web siteniz, blog siteniz veya yayıncılığını yaptığınız online bir platform arsa, Amazon ortağı olarak para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Amazon’da hedef kitlenize hitap eden ürün kategorisini paylaşmak.

Paylaştığınız link üzerinden birisi alışveriş yaparsa, siz de komisyon alırsınız. Bu komisyon genelde ürün fiyatının %4 ve %10’u arasında olmakta.

Avantajı: para kazanması kolay ve ürün koymanıza gerek kalmaması. Kazanç elde edebilmek için tek yapmanız gereken, kendinize ait bir kitle.

Bunada Göz At  Türkiye “Ucuz Emek” Ülkesi Olur mu?

2. Amazon El Yapımı

Ev yapımı ürünler satabileceğiniz tek platform olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Burada bulunan link üzerinden, takı, aksesuar ve bilumum ürün satışı yapabilirsiniz. Burada ev yapımı ürünler çok özel fiyatlardan satılıyor ve müşteri bulmak hiç de zor değil. Üstelik müşteri bulmak da çok kolay. Amazondan para kazanmak için el işleri satmayı düşünüyorsanız, öncelikle profesyonel bir satış hesabı açmanız gerekecek. Ücreti ise 39,99 dolar. Ancak ev işi satıcıları için bu ücreti ödemenize gerek yok.

3. Amazon Ürünleri

Kendinizi bir sanatçı veya tasarımcı olarak görüyor musunuz? Amazon Merch sizin için doğru olabilir. Uzman olmasanız bile kültürel trendlere ayak uydurduğunuz ve temel tasarım yazılımına sahip olduğunuz sürece bu platformda para kazandıran harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Tasarımlarınızı taşıyan tişörtler, kapüşonlular ve daha pek çok şey satabilirsiniz. Ürünlerinizi Amazon’da satmak için hiçbir şey ödemeniz gerekmeyecek. Amazon, müşteriyi yazdırma, nakliye, paketleme ve destekleme sorumluluğunu üstlenir.

Tek yapmanız gereken, hesabınızı oluşturmak, tasarımınızı ve fiyatınızı yüklemek ve ürün açıklamasını girmeniz. Sattığınız her tasarımın telif hakkı alırsınız. Ne yaptığınız, ürünün ne kadar sattığına ve Amazon’da satmanın ne kadara mal olduğuna bağlıdır.

4. Kindle Doğrudan Yayıncılık

Yazarlık deneyiminiz var mı? Çalışmalarınızı yayınlamak için bir yayınevine ihtiyacınız yok. Yazdığınız online kitaplar ile %70 telif hakkı ile satış elde edebilirsiniz. Üretken yazılar kaleme almak, bu alanda Amazonda para kazanmanın temel anahtarıdır.

Ancak Kindle yayıncılığında başarılı olmak için gerçekten sabit bir içerik akışı oluşturmanız gerekiyor. Dahası, çalışmanızın kendisini satması gerekecek ya da haberi yaymanıza yardımcı olacak bir aracı veya yayıncı olmadığı için tüm pazarlamayı halletmeniz gerekecek.

5. Amazon Tarafından Yerine Getirilmesi

Bir Amazon FBA işletmesi, Amazon’da para kazanmak söz konusu olduğunda iyi bilinen bir seçenek değildir. Yine de nakliye veya müşteri desteği konusunda endişelenmeden para kazanmanın mükemmel bir yoludur.

Bunada Göz At  Nahçıvan Azerbaycan Koridoru Nedir?

Ürünleriniz, ürünler gönderildikten sonra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan Amazon pazarında size para kazandırabilecekleri bir Amazon deposunda saklanır. Amazon Prime, ürünleri müşterilere daha hızlı ulaştırmak için bu programdan yararlanır.

Amazon FBA programını kullanarak, ürünlerinizi bir Amazon Merkezine gönderiyorsunuz ve teslimatla ilgilenmelerine izin veriyorsunuz. Müşteriler farkı anlamıyorlar bile. Birçok insan bu konu hakkında bilgi sahibi değil.

6. Amazon Mekanik Türk

Amazonda nasıl para kazanılır araştırması yapan birçok insan, bu yöntemi tercih ediyor. Mechanical Turk, ismini 18. yüzyılda üretilen, satranç oynayan bir makinadan alıyor. Bu yöntem ile herhangi bir şey satmanıza gerek kalmadan para kazanabilirsiniz. Uzaktan çalışma yöntemi ile saatte 100 liraya yakın para kazanabilirsiniz. Anketlere katılın ve görevleri yerine getirin. Tüm yapmanız gereken bu.

7. Perakende Arbitraj

Walmart gibi yerel Big Box mağazanızda gerçekten harika bir şey gördünüz mü ve bir şeyin fiyatının çok iyi olduğunu düşündünüz mü? İndirimli ürünlerde stok yapmak, perakende arbitrajdan yararlanırsanız size para kazandırabilir.

Perakende arbitrajı, bu ürünleri Amazon’da satarak kâr elde etmek için büyük mağazalar tarafından sunulan indirimlerden yararlanmanıza olanak tanır. Gümrükleme anlaşmalarından, kuponlardan vb. yararlanarak, birçok ürün için önemli bir gelir yüzdesi elde edebilirsiniz.

8. Bir Hizmet Sat

Amazon ürün satışı veya reklamcılığı, Amazon’da gelir elde etmenin tek yolu değildir. Sunacak bir hizmetiniz varsa, bir Amazon mağazasında da iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İster müzik aletlerini eğitiyor olun ister bir okul dersi, Amazon müşterilerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL