İnternet Sitesi Şikayet Etme

Yazar: Emre Genel

Günlük hayatta hepimiz aktif birer internet kullanıcısıyız. İnternet çoğu alanda işimizi kolaylaştırıyor bu yadırganamaz bir gerçek fakat bunun yanında birçok sitede insanları olumsuz yönde etkileyecek durumlarda söz konusu oluyor. Örneğin çocuk pornosu, Atatürk aleyhinde yazılar, istismar, kumar ve daha sayamayacağımız çoğu konu. Girdiğiniz sitede uygun bulmadığınız zarar verici bir paylaşım gördüğünüz zaman artık rahatlıkla şikâyet edebiliyorsunuz. Bu işlem için birkaç tuşa basmanız yeterli.

İNTERNET SİTESİ ŞİKAYET ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Toplum ahlakına uygun düşmeyen ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen konularda yapabileceğiniz ihbar hem size hem de başka bireylere yardımcı olacaktır. Eğer şikayette bulunmak istiyorsanız internet sitesinin web sitesi, haber grubu, anlık ileti, e pota, dosya paylaşımı, sohbet ve benzeri alanlarda olması gerekli. Şu an gmail, facebook, e posta ve benzeri tüm servisler şikâyet edilebilecek konumdadır. Sadece form doldurup kısa bir sürede şikayetçi olduğunuz konuyu belirtebilirsiniz ve yaklaşık 4 saat içinde şikayetiniz incelenip site için gerekli işlem yapılacaktır. Bu işlemlerin dayanağı ise aşağıda belirttiğimiz kanundur. Bu kanun dahilinde olan bilişim suçları da gerekli kısıtlamayı alacaklardır.

5651 sayılı kanunun 8. Maddesinde 5237 sayılı        “Türk Ceza Kanunu’na ve 5816 sayılı “Atatürk aleyhinde işlenen suçlar hakkında kanun a atfen verilen suçlar (intihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma, sağlık için tehlikeli madde temini, müstehcenlik, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama suçlar) ile 25.7.1951 tarihli kanun kapsamında kanuna aykırılık tespit ederseniz şikâyetlerinizi ilgili alanlara şikâyet edebilirsiniz. Yazımızda belirttiğimiz konularda yaşadığınız sıkıntılar varsa ve yapmanız gereken ne bilmiyorsanız yardımınız için buradayız.

Bunada Göz At  Küresel Piyasalara Aşı Dopingi

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL