Krizi fırsata çevirmenin 5 yolu

Krizi fırsata çevirmenin 5 yolu

Yazar: Emre Kariyer

Her işte ve her durumda zaman zaman küçük veya büyük çaplı krizler yaşanabilir. Böyle bir durumda çoğu kişi panik yapıp tabiri caizse bir çuval inciri berbat etme yoluna girebilir. Ancak krizi fırsata çevirmek de böyle bir durumla karşı karşıya gelindiğinde yapılacak şeylerdendir. Peki krizi fırsata çevirmenin yolları nelerdir?

Krizi fırsata çevirme, herkes için kötü olan bir durumu kendi lehine çevirerek bu işten karlı çıkmak olarak açıklanabilir. Tam bir strateji işi olan krizi fırsata çevirme, doğru yapıldığında kişinin kazanmasına neden olur. Peki krizi fırsata çevirmenin yolları nelerdir?

1. Soğukkanlılığınızı Koruyun

Soğukkanlılık, kriz olarak nitelendirilebilecek bir olayla karşılaştığınızda bu durumdan karlı çıkmanızı sağlayacak en önemli adımdır. Panik halinde olan insanlar genellikle hata yaparlar ve bu sayede işler onların aleyhine yürüyebilir. Soğukkanlı olarak mantıklı kararlar verebilir ve herkesin panik içinde olduğu bu durumda siz bir adım öne çıkabilirsiniz.

2. Bakış Açınızı Değiştirin

Bakış açısının önemi yüzyıllardan beri herkes tarafından anlatılmak ve aşılanmaktadır. Günümüzün en zengin insanları bu servetleri bakış açılarını değiştirerek yapmıştır. Siz de olası bir kriz anında bakış açınızı değiştirerek krizi fırsata çevirebilir ve bu durumdan en karlı çıkan siz olabilirsiniz.

3. Kuralları Umursamayın.

krizi fırsata çevirmenin yolları

Elbette ki bu madde suç işleyin ve topluma zarar verin demek değildir. Bazı zamanlarda kuralları umursamayarak cesur hareket etmeniz gerekebilir. Bu sayede krizi fırsata çevirebilir ve karlı çıkabilirsiniz. Örneğin yasak olan şeyleri bir miktar değiştirerek piyasaya sürebilirsiniz.

4. Kaderinizle Uğraşmayın.

krizi fırsata çevirmenin yolları

Kaderinizle uğraşmayın derken kısacası şikayet etmeyin. Varlığı olmayan insanlara bakıldığında bu kişilerin sürekli büyük dedelerinden miras kalmadığı için şikayet ettiği ve bu durumu düzeltmek için hiçbir şey yapmadığı gözlemlenmiştir. Şikayet etmek size hiçbir şey kazandırmaz. Bunu yapmak yerine zengin olmak için harekete geçin. Olası bir kriz durumunda herkes şikayet ederken siz bu durumu değiştirmek için bir şeyler yapın!

Bunada Göz At  Rekabette Avantaj Kazanmanın Yolları Nelerdir?

5. Öngörülü Olun!

krizi fırsata çevirmenin yolları

Öngörü, her zaman ve her yerde işinize yarayabilir. Bir kriz anında öngörülü davranmak bu durumdan en az hasar alarak kurtulmanıza yardımcı olur. Siz de öngörülü davranarak olacak durumları görebilir ve bu sayede bu işten en karlı çıkan siz olabilirsiniz.

Etiketler: kriz


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL