Kreş Parası Yardımı Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca uygulamaya konan işlemlerden biri de SGK kreş parasıdır. SGK kreş parasının amacı bayan vatandaşların iş hayatında daha fazla yer almalarıdır. Bu projeye göre çalışan annelerin 0-5 yaş arasındaki çocuklarının kreş parasını devlet sağlayacak. Bu sistemle çalışan annelerin çocuklarına bakmak gerekçesiyle işlerinden ayrılmaları ve iş yaşamından uzaklaşmamaları sağlanmıştır. SGK kreş parasının alınabilmesi için aranan tek bir şart vardır. O da kadının çalışıyor olması gerekmektedir. Sosyal yardım bilgi sistemi(SOYBİS) ismi verilen projeyle birlikte çalışan kadın vatandaşların gelir düzeyleri belirlenecek ve gelir düzeyine göre yardım yapılacak. SOYBİS bu işlemi çok kısa bir zaman içinde halledecek. SGK kreş parası almak isteyen kişiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuru yapmalıdır. Başvurudan sonra belirlenen gelir düzeylerine 0 ile 100 arasında bir değer verilecek ve bu değere göre kişiler SSK kreş parası alabilecek. Değer vermenin amacı daha adil bir yardım yapılabilmesi içindir. Siz de kreş parası yardımı başvurusu yaptınız ve sorgulama yapmak istiyor, ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? “Kreş parası yardımı sorgulama nasıl yapılır?” Aşağıda sizin için bu konuyu anlattık…

KREŞ PARASI YARDIMI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Tabi ki kreş parası yardımı sorgulama yapmadan önce yukarıda da belirttiğimiz gibi kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha sonra internetten online olarak sorgulama mümkündür.

Kreş parası yardımı sorgulama yapmak için öncelikle turkiye.gov.tr adresini tıklayıp açılan sayfaya kimlik bilgilerinizi ve e-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfanın sol üst köşesinden e-hizmetler seçeneğini tıklayın. Daha sonra açılan sayfadan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başlığının alt kısmında bulunan “sosyal yardım bilgileri sorgulama” bölümüne tıklayarak sorgulamanızı yaptırabilirsiniz.

Bunada Göz At  İtirazen Şikayet Başvurusu Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL