Siyasi Parti Üyeliği Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Medyada yer alan bazı haberleri incelediğimizde bazı vatandaşların haberleri olmadan siyasi parti üyesi yapılmıştır. Sizde farkında olmadan herhangi bir siyasi parti üyesi yapılmış olabilirsiniz. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bu konu hakkında önemli bir hizmet sağlıyor ve online olarak internet üzerinden vatandaşlara T.C. kimlik no bilgisi ile siyasi parti üyelik durumu sorgulama sayfasını sunuyor. Tamamen ücretsiz olan bu sayfa sayesinde ister cep telefonunuzdan ister tablet isterseniz de bilgisayarınızdan siyasi parti üyelik durumu sorgulaması yapabiliyorsunuz.

T.C. Kimlik No Bilgisi ile Siyasi Parti Üyelik Durumu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bu sorgulamayı yapmak için sizden istenen bilgileri girerek kişi kimlik bilgilerinizi doğrulamanız gerekmektedir. İstenen bilgileri girerek siyasi parti üyelik durumu sorgulama sonucunuzu görebilirsiniz.

Siyasi Parti Üyelik Durumu Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Açılan sayfada ilk olarak T.C. kimlik numaranızı girerek sorgula butonuna basınız. Daha sonra aşağıda kimlik bilgileri doğrulama seçeneği açılacaktır. Burada sizden anne kızlık soyadınızın toplamda 2 harfi istenecektir. Bu istenen harfler anne kızlık soyadının 6.harfi ya da 2. harfi gibi farklı istenen harfler olabilir. Sizden istenen harfleri kutucuklara girerek ‘Kimlik Bilgilerini Doğrula’ seçeneğine tıklayınız. Herhangi bir siyasi partiye üyeyseniz aşağıda o parti yazacaktır. Bir siyasi partiye üyeliğiniz yoksa üyelik durumunda ‘Herhangi bir siyasi parti üyelik kaydınız bulunamadı.’ yazacaktır.

e-Devlet Üzerinden Siyasi Parti Üyeliği Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden e-Devlet şifrenizle Siyasi Parti Üyeliği Sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sorgulamada herhangi bir siyasi parti üyesimisiniz anında öğrenebileceksiniz. Tamamen ücretsiz olan sadece e-devlet şifresi gerektiren bu sistem üzerinden sorgulama yapmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

e-Devlet Şifresi İle Siyasi Parti Üyeliği Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Sisteme giriş yaptığınızda herhangi bir siyasi partiye üyeliğiniz yoksa, herhangi bir siyasi parti üyelik kaydınız bulunamadı yazar.

Bunada Göz At  Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Bir önceki sorgulama yazımız olan Çağrı Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Çağrı Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır Sorusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL