Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Sosyal Yardım Bilgileri sorgulama sistemi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait olan bir sorgulama işlemidir. Aşağıdaki bilgileri okuyarak sosyal yardım ile ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Günümüzde sosyal yardıma ihtiyacı olan kişi sayısı yüksek seviyelere ulaşmış durumdadır. Devletimiz bu konuyla ilgili üzerine düşen görevi ilgili kurumlar aracılığı ile yerine getirmeye çalışıyor olsa da her ihtiyaç sahibine ulaşmak ne yazık ki her zaman mümkün olamıyor. Birçok yardım ihtiyacı olan vatandaşımız bu konulardan habersiz bir şekilde hiçbir yere başvurmadan bekleyerek kadere teslim oluyor. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve devlet desteği alabilmeleri için bu kurumlara başvurmaları gerekmektedir. Yapılan başvuru sonrası kişi hakkındaki bilgiler incelenerek muhtaç olduğu anlaşıldığı an gerekli yardımlar düzenli olarak ulaştırılmaktadır. Sosyal Yardım Bilgileri sorgulaması için yazının devamında detaylı anlatımı okuyabilirsiniz.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bir E-Devlet uygulaması olan Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) ile muhtaçlık tespitinde ve sosyal yardım hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için geliştirilmiştir.

Sosyal Yardım Bilgileri sorgulamak için öncelikle E-Devlet üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet üzerindeki uygulamaları kullanabilmek için şifreye sahip olmalısınız. Şifreniz mevcut değilse herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Şifrenizi de aldıktan sonra aşağıdaki bağlantı üzerinden sosyal yardım bilgileri sorgulama sayfasına erişebilirsiniz. Açılacak sayfaya örnek ekran görüntüsü aşağıda verilmiştir.

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak sisteme girmek için T.C. kimlik numaranızın ve şifrenizin girilmesi gerekilen ekrana ulaşırsınız. Burada bilgileri yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak Sosyal Yardım Bilgilerinizi görüntüleyerek sorgulama işlemini yapmış olursunuz.

Sosyal Yardım Bilgisi Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız!

Ayrıca telefon ile ALO 144 hattını kullanarak internet kullanımı yapmadan da Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama yapabilirsiniz.

Bunada Göz At  Tapu Harç Sorgulama

Yorumlar

  • hasan

    Soybis sorgulaması yapmak istiyorum şifreyi nereden alacağım e-devlet için?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL