Avea İnternet Kota Sorgulama

Yazar: Emre İnternet Kota Sorgulama

Günümüzde internet kullanımı hızla artmaktadır ve insanlar internete bağlı kalmaya devam etmektedirler. İnternet paketleri yaparak sürekli iletişim ve haberleşme içerisindeyiz. Avea internet paketinizle ilgili kota bilginizi öğrenmek istediğiniz de yapmanız gereke işlem aslında çok basit. İnternet artık yaşam tarzımız olduğu için internet paketlerimizin kotasının ne kadar kaldığınıda merak ediyoruz.

Avea Faturalı Hat İnternet Kotası Sorgulama

Cep telefonu operatörlerinde hem faturalı hatlarda hemde faturasız hatlarda internet kotası yapılabilmektedir. Avea müşterilerine daha hızlı işlem sağlamak amacıyla direk olarak mesajlardan sizlere kota sorgulama işlemini yapmanızı sağlamıştır.

Faturalı hatlarda kota sorgulama işlemi yapmak için telefonunuzun mesajlar kısmına girerek, KULLAN yazıp 5555’e sms gönderiniz. Telefonunuza bir mesaj gelecek ve ne kadar internet paketinizin kaldığını söyleyecek. Faturalı hatlar genellikle internet paketlerini bitirerek haberdar olmuyorlar ve ödedikleri faturaları bu durumda daha fazla oluyor. İnternet kota sorgulamasını sık olarak gerçekleştirirseniz böylece faturanıza artı bir internet ücreti yansımaz.

Avea Faturasız Hat İnternet Kotası Sorgulama

Faturasız hatlar genel olarak öğrenciler tarafından tercih edilir. Faturalı hatlara göre avantajı kota aşımlarında faturaya yansımaz eğer varsa TL’nizden gider. Fakat sizlerinde internet kota sorgulaması yapmasında fayda var. İnternet paketinizin ne kadar kaldığını öğrenerek ona göre internet kullanımı yaparak internet paketinizi kendi elinizde düzen de tutabilirsiniz.

Faturasız hatlarda internet kotası sorgulamak için telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz ve KALAN yazarak 5555’e gönderiniz. Telefonunuza gelecek olan mesajda ne kadar internet paketiniz kaldığını bu şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Bir önceki sorgulama yazımız olan Avea Borç ve Alacak Sorgulama başlıklı makalemizde Avea Operatörüne Ait Borç Ve Alacağınız Varmı Öğrenmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunada Göz At  Jet Kota Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL