Tapu Bilgileri Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Tapu bilgileri sorgulama işlemi yalnızca Takbis’te T.C kimlik numarası kayıtlı olan kişiler kapsamınca sunulmaktadır. E-devlet üzerinden online olarak tapu bilgileri sorgulamanızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Devlet tarafından vatandaşlara kolaylık sağlanmak amacıyla kurulmuş e-devlet vatandaşlara tapu bilgilerini sorgulama iznide vermiştir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak e-devlet kapısı üzerinden sağlanmış bu hizmet ile T.C kimlik numaranız üzerine ait tapuların sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Halk arasında Takbis diye de adlandırılan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün sunduğu tapu bilgileri sorgulama yapabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gereklidir.

Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu bilgilerinizi sorgulayarak üzerinize ait tapuların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sorgulama yaparak ulaşacağınız tapu bilgilerinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, ilgili tapu müdürlüğüne başvuruda bulunarak kimlik bilgilerinizi güncellemeniz gereklidir. E-devlet şifresiyle sisteme giriş yaparak tapu bilgilerinizi görmek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Tapu Bilgileri Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Bir önceki sorgulama yazımız olan Tapu Harç Sorgulama başlıklı makalemizde Tapunuza İlişkin Harç Bilgilerinizi Nasıl Sorgulayacağınız hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunada Göz At  Trafik Poliçe Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL