E Devlet Hat Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık ülkemizde ve dünyada suç işleme şekilleri de değişmektedir. Artık siber suç yöntemiyle insanları dolandırabilmekte ve masum vatandaşları haberleri olmadan devletle karşı karşıya getirmekteler. İşte bu yöntemlerden birisi de mobil hatları hiç alakası olmayan insanlar üzerinden alarak gerçekleştirmekteler. Sizlerde haberiniz olmadan suça bulaşmış ve aranmakta olabilirsiniz. Bu yüzden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından oluşturulan sistemlerden rahatlıkla üzerinizde olan hatları sorgulayabilir ve üzerinizde varsa o hatları iptal ettirebilirsiniz.

E DEVLET HAT SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

72 milyona yakın telefon abonesinin bulunduğunu açıklayan BTK başkanı bu hatların bir kısmının suçlar için kullanılabildiğini ifade etti. Bu tür sorunla karşılaşmamak için E-devlet şifresiyle üzerinize olan hatları kontrol edip varsa üzerinize gizlice açılmış hatlar iptal edebilirsiniz. 2013 yılında hizmete giren hat sorgulama işlemini kısa sürede 15 milyon kişi tarafından sorgulatıldığını ifade eden BTK başkanı sizlerinde güvenliğiniz için sorgulamaya davet etti. Bu sorgulamalar sonucunda bir kişi üzerinde 264 adet mobil hattın bulunduğunu ve bu hatların çoğundan haberdar olmadığını ve suç şebekelerinin eline düştüğünü ifade etti.

Sizlerde yukarda ifade ettiğimiz şekilde zor durumda kalmamak için tamamen sizlerin mobil imzası ve PTT’den 2 TL gibi cüzi bir fiyata edinebileceğiniz E-devlet şifresini edinerek internet üzerindeki aşağıda sizlere sunacağımız web adresinden üzerinizde bulunan hat sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Hat sorgulama ve varsa üzerinizde kullanmadığınız hatları kapatma işlemleri tamamen ücretsiz yapılabilmektedir. Suç sisteminin değiştiği ve artık bir mobil hatla bile binlerce suç işlenebildiği günümüzde bu tür uygulamaları kolay ve rahat bir şekilde kullanmayı öğrenmeliyiz. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan suçlarla karşı karşıya kalarak çaresiz duruma düşebiliriz. Hemen E-devlet sitesinden BTK tarafından oluşturulan bu hizmeti kullanmalısınız.

Bunada Göz At  Ankarakart Bakiye Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL