Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yazar: Emre Sigorta Borç Sorgulama

Ülkemizin en köklü ve güvenilir sigorta şirketlerinin başında gelen firma, kullanıcı rahatlığı ve hızlı bilgi paylaşımı adına online işlemler ile müşterilerine büyük kolaylık ve güven sağlıyor.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemi oldukça basit, hızlı ve güvenli. İşlemi gerçekleştirmek için öncelikle sigorta şirketinin internet adresine gidiyoruz. Tarayıcınızdan ya da arama motorundan bilgileri girmeniz yeterli. Bu adımdan sonra Çıkan ana sayfada, sol altta bulunan kırmızı ile belirtilmiş olan hasar dosya sorgulama butonuna tıklıyoruz. Bundan sonra açılan sayfaya istenilen bilgileri girmemiz gerekiyor.

Şimdi işlemi adım adım inceleyelim;

anadolu-sigorta hasar dosya sorgulama

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Hasar Dosya No; İlk başta bulunan bu butona dosyada bulunan hasar dosya numarasını yazıyoruz.
  • Sigortalı veya Hak sahibi kişinin Bilgileri; Bu butona (TCKN) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramızı, VKN ( Vergi kimlik numarası) veya YKN ( Yabancı kimlik numarasını) ile giriş yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası Nüfus cüzdanı veya ehliyet gibi resmi belgelerin üzerinde yazılı olan 11 haneli numara. Vergi Kimlik numarası vergi dairelerinden edinilmiş olan mükellefiyet numarası. Vergi kimlik numarası ile giriş yaptıysanız, numarayı 10 haneye tamamlamalısınız. Örneğin; 11111111 olan kimlik numarası, 0011111111 şeklinde girilmelidir.
  • Doğrulama kodu; Bu noktada butonun altında bulunan kodu girmeniz istenmektedir. Kodu değiştirebilirsiniz bunun için butonun yanında bulunan ‘yenile’ simgesine tıklamanız yeterli.

Tüm bu işlemlerin ardından mavi renkli ‘sorgula’ butonuna basıyorsunuz. Girdiğiniz bilgilerde herhangi bir yanlışlık olduğu takdirde sistem sizi kırmızı renkli bir uyarıyla bilgilendiriyor ve bilgileri gözden geçirmenizi istiyor.

anadolu sigorta hasar dosya sorgulama ekranı

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayarak sorgulama işlemine devam edebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işleminde hiç bir karmaşıklık yaşama olasılığınız yok. Özellikle bu numara hangisiydi? Soruları için hem “hasar dosya no” hem de “sigortalı ya da hak sahibi bilgileri” kısımlarında sağ üstte bulunan siyah yıldız ile ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bunada Göz At  Groupama Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ayrıca sistem tüm uyarıları kırmızı renkte yaptığı için gözden kaçması çok zor. Sitedeki önemli bir bilgilendirme şu şekilde; Sağlık ve Deprem Afet Sigortaları hasar bilgileri, ekim 2012 yılından önce açılan hasar dosyaları ile ilgili bilgilendirme sistem üzerinde yapılamamaktadır.

İşlemlerinizi bilgisayarınızdan, laptopunuzdan, tabletleriniz ve akıllı cep telefonları için hazırlanmış olan mobil uygulamalardan kolaylıkla ve güvenle yapabilirsiniz.

İnternet kullanan Anadolu sigorta aboneleri buraya tıklayarak sitesine erişebilir ve poliçe numarası ile birlikte müşteri numarasını da girerek bir sorgulama yapabilirler.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL