Ucuz Tatil Fikirleri -Tatili Ucuza Getirmek İsteyenlere 5 Tavsiye

Ucuz Tatil Fikirleri -Tatili Ucuza Getirmek İsteyenlere 5 Tavsiye

Yazar: Emre Bilgiler

Yükselen standartlar ve müşteri peşine düşmüş işletmeler çitayı hep bir adım yukarı taşıyor ancak yavaş yavaş fiyatlar da buna oranla yükseliyor. Günümüzde tatil yapmak sadece zengin işi gibi bir algı yaratmış durumda. İnsanlar bir haftalık her şey dahil tatillerde binlerce lira harcıyor. İş öyle bir hale gelmiş durumda ki bankalar tatil kredileri veriyor. Yani bu hem bir zorunluluk hem de çok fazla ödeme yapmanız gereken bir durummuş gibi dayatılıyor. Klişelerden kurtulun ve bu fikirler üzerinde yoğunlaşın. Sizin için çok fazla para harcamayacağınız, uygun yollu tatil yapabilmenizi sağlayacağınız otantik tatil tavsiyelerimiz olacak. Ucuz tatil fikirleri için okumaya devam edin:

 

Ucuz Tatil Fikirleri 1: Yerel Turist Olun

Kamboçya’da veya New York’ta çantanızla günün büyük bir bölümü aralıksız gezerken tatil yaptığınızı düşünüyorsunuz. Peki neden aynısını kendi ülkenizde de yaşamayasınız? Tatil demek yurt dışında gezmek, kendi ülkenizde deniz, kum, güneş manasına gelmez. Türkiye’nin her yerini gezdiğinizi düşünüyorsanız bunun için yanıldığınızı söyleyebiliriz. Nevşehir Kapadokya, Sivas Şuğul, Adıyaman Nemrut ve Antalya Olympos. Tüm bunların ne kadarını gördünüz? Türkiye’nin binlerce harika doğal ve tarihi güzelliği var. İnsanlar binlerce kilometre öteden tüm bunları görmeye gelirken, yerel turistler ne kadar bunun farkında. Öyleyse ucuz tatil fikirleri için yerel turist olmak fikrini düşünmelisiniz.

Şehir değiştirecek kadar zamanınız yoksa, kendi şehriniz de hafta sonu kaçamağı için çok uygun olacaktır. Günlük hayatımıza o kadar kapılıyoruz ki, kendi şehrimizde ucuz bir tatil yapabileceğimizi unutuyoruz. Hiçbir yere gitmek zorunda değiliz! Zamanınız ve paranız kısaysa, biraz boş zaman geçirmenin kendi şehrinizi dolaşmaktan daha iyi bir yolu yoktur.

 

Ucuz Tatil Fikirleri 2: Milli Parklara Gidin


Harika dış mekanlar, ucuza bir yere gitmek için harika bir fırsat sunar. Sonuçta çok uygun fiyatlara mal oluyor. Ülkemiz milli parklar açısından çok zengin bir yer. Burada hayatınız boyunca göremeyeceğiniz birçok canlıyı yakından görme şansına erişebilirsiniz. Hemen her şehrimizde en az iki milli park bulunmakta. Bu parkların en güzel yanı ise, tamamen doğal ve koruma altında olmaları. Yani burada sizi rahatsız edebilecek hiçbir suni etken yok.

Bunada Göz At  Rent A Car Nasıl Açılır? Yasal Prosedürler Nelerdir?

 

Ucuz Tatil Fikirleri 3: Çadır Kampı Yapın

Ucuz tatil fikirleri

Bir önceki başlıkta ele aldığımız milli parkların birçoğunda kamp yapma şansınız bulunur. Bunların bir kısmı tamamen ücretsiz bir kısmı ise çok cüzi ücretlerle araçlı girişlere ve kamplara izin veriyor. Bu ücretler yaklaşık 10 ila 20 lira arasında değişmekte. Fakat çoğunda tuvalet ve temiz su gibi ihtiyaçlarınızı karşılayamayacağınız da bir gerçek. Bu durumda ikinci seçeneğe yönelebilirsiniz. Ücretli kamp alanlarında, WC, temiz su ve mutfak alanları gibi imkânlar da bulunur. Tüm bunlar ucuza tatil yapabilmenizi sağlar.

 

Ucuz Tatil Fikirleri 4: Bungalov Evler

Ucuz tatil fikirleri

Ucuz tatil fikirlerinden biri de kamptır. kamp yapma size göre uygun değil mi? O halde hem romantik hem de çok rahat tatil yapabileceğiniz anca bunun için az ücret ödeyeceğiniz bir başka fikre yönelin. Bungalov evlerde bir otel konforunu bulabilir ve kamp alanlarında doğal aktivitelere katılabilirsiniz.

 

Ucuz Tatil Fikirleri 5: Karavan Kiralama

Ucuz tatil fikirleri

Tatil yaparken harcayacağınız binlerce lirayı düşünün. Üstelik tüm bu parayı verdiğinizde her şey dahil ödeme yaptığınızı ve birçoğundan mahrum kaldığınızı unutmayın. Öyleyse istediğiniz zaman istediğiniz yerde olabilmenizi sağlayacak, aileniz ve dostlarınızla harika ve ucuz tatil fikirleri için bir değerlendirme olabilir.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL