Aksigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yazar: Emre Sigorta Borç Sorgulama

Günümüzde insanlar maddi değere sahip varlıklarını korumanın yollarını aramaktadırlar. Sigorta dediğimiz olay kişilerin maddi değeri olan varlıklara herhangi bir zarar gelişinde onları korumak için yaptırdıkları bir poliçedir.

Bu police eskiden sadece ev araba gibi önemli varlıkları korumak için oluyorken bugün ise maddi değer olarak kullanılabilen her şey için yaptırılmaktadır. Bugün sigorta sektörü milyonlarca liraya ulaşan bir büyüklüğe erişmiştir ve buna paralel olarak da onlarca şirket bu sektörde faaliyet göstermektedir. Çünkü siz bir iş yerine sigorta yaptırıyorsunuz ve bu işyerine uzun süre bir zarar gelmediği sürece orta para ödemektesiniz hepsi de sigorta şirketine kâr olarak kalmaktadır. Bu sigorta şirketlerinden biride Ak sigortadır.

Aksigorta sektörde uzun süredir faaliyet gösteren büyük bir güven kazanmış olan ve her yıl onlarca yere sigorta yaptıran aracı kurumlardan biridir. Bu sigorta şirketini diğer şirketlerin önüne geçiren nokta ise fiyat konusunda oldukça uygun olmasıdır. Örneğin bir deprem sigortası bugünün koşullarında 200. 000 TL’lik ev için 2000 TL civarında iken bu şirkette oldukça uygun fiyata yaptırmak mümkündür. Bu ve bunun gibi ekonomik olarak uygun olmasından dolayı birçok kurum, kişi, firma tarafından tercih edilmekte ve her geçen gün büyümektedir. Ak Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamasından dolayı kısa süre içerisinde dosyanızı bakabilir ve durumun ne olduğuna netlik kazandırabilirsiniz.

Ak Sigorta hasar dosya sorgulama

Aksigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

Sadece sigortayı kişiler yaptırmıyorlar aynı zamanda ticari is yapan firmalarda yaptırıyorlar ve onlar için zamanın çok büyük önemi olmaktadır. Ak sigorta hasar dosya sorgulama özelliğinin en büyük avantajı ise resmi kayıtlara geçen olaylar ile ilgili olarak belgelerde neler gözüküyor bundan haberimiz olmasını sağlamaktadır. Çünkü eğer önceden bilirsiniz buna göre önlem alabilir buna göre işlerinizi ayarlayabilirsiniz.

Bunada Göz At  Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Örneğin rent a Car yani araç kiralama işi ile uğraşan büyük bir firmanın aracı kaza yaptı bu firmanın istediği ilk şey direk olarak sigorta işlemlerini resmi evrakları tamamlayıp aracın eski haline dönmesini sağlamaktır. Çünkü her gün araç kiraya verilmediği için her gün onlarca liralık masraf yazılacak ve buda firmaya olumsuz büyük bir yük getirecektir. Bu sebepten dolayı firmalar için har kaydını görmek, öğrenmek çok büyük avantaj sağlayacaktır.

İnternet üzerinden hasar dosya sorgulaması

Türkiye’nin en büyük, en çok bürosu olan ve en çok tercih edilen sigorta firması olan Ak sigorta, hasar bilgilerini internet üzerinden müşterilerine sunmaktadır. Müşterilerin bu bilgileri alması için poliçe numarası ya da dosya numarası gibi bilgileri bilmesi gerekmektedir.

Böylece sigorta şirketini aramadan ya da ofislerine gitmeden dosyanın hangi durumda olduğunu ve son gelişmelerin hepsini kolayca internet yolu ile öğrenebilirler. Böyle bir hizmeti vermekte olan Ak sigorta diğer sigortalardan çok ama çok daha önce bu hizmeti vermeye başlamış ve müşterilerine internet üzerinden de hizmet sunmaktadır.

Ak sigorta hasar dosya sorgulama ekranı aşağıda gördüğünüz gibidir. Bu ekrana geldiğinizde görmüş olduğunuz alanlara dosya numaranızı veya poliçe numaranızla birlikte T.C.K./V.K. numaranızı girerek hasar dosyanızın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ak-sigorta-hasar-dosya-sorgulama

İster dosya numarasına göre ister poliçe ve T.C. kimlik numarasına göre arama yapabilirsiniz.

Eğer bu bilgiler ellerinde mevcut ise buraya tıklayabilir ve Ak sigortanın internet sitesine girerek Ak sigorta hasar dosya sorgulaması yapabilirler.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL