Trafik Sigortası Sorgulama

Yazar: Emre Sigorta Borç Sorgulama

Kabahat oranına bağlı olarak karşı tarafın canına veya malına verilan hasarı kısmen veya tamamen karşılar. Karayolları Trafik kanunu uyarınca yapılması zorunlu olan, Karayılları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası yada kısaca trafik sigortası.

Karayollarına çıkmış bütün motorlu araçların yaptırması gerekir. Polis kontrolünnde araçta bulunması gereken belgelerden biri trafik sigorta poliçesidir.

Trafik Sigortası Sorgulama

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile birlikte artık sigorta poliçelerinin internet üzerinden karşılaştırılarak vatandaşın cebine en uygun sigorta şirketinin seçilmesi kolaylaştırıldı. Sigorta şirketleri internet sitelerinde yaptıkları değişiklikler ile prim sorgulama ekranı koyarak birçok kullanıcıya en uygun fiyatları vermek için çalışmalarını hızlandırdı.

Karşılık ayrılması konusunun yeniden düzenlenmesi ile birlikte Hazine’nin fiyatlarda düşürücü etkisi olacak. Üçüncü düzenleme ile birlikte fiyatların yükselmesini önleyecek olan sektöre yönelik yetkili servis ve tamircilere yönelik oldu.

trafik-sigortasi-sorgulama

Trafik Sigortası Teklifleri

Yukarıda örnekle verilen ekran görüntüsü birçok sigorta şirketinin resmi web sitesinde yer alan teklif ekranıdır. Burada gerekli bilgileri doldurarak teklif alabilirsiniz.

Bunada Göz At  Tarsim Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL