Yapı Kredi Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Günümüz koşullarında insanlarımız seyahatleri oldukça fazlalaşmış durumdur. İster iş olsun ister tatil bu seyahatler birer ihtiyaç haline gelmiştir. Seyahatleriniz içinde sizleri güzel bir taşıt gerekmektedir.  Her bireyin ilk amacı ev almaktır. Bu amacından sonra da ayaklarını yerden kesecek taşıta sahip olmak isterler.  Günümüz koşullarında asgari ücret ve biraz daha fazla maaş alan kişiler için taşıt almak oldukça sorun olmaktadır. Önce ev ardından taşıt almak gerçekten zor bir iştir. Güzel bir taşıta sahip olmak birçok ailenin isteğidir. Artık peşin paranız olmadığı takdirde dahi konut sahibi olabilirsiniz. Yapı kredi bankası bu konuda siz değerli müşterilerine oldukça güzel imkanlar sağlamaktadır. Bankaya uğrayarak taşıt kredisi almak için başvuru yapabilirsiniz.  Başvuru yaptıktan sonra  Yapı Kredi taşıt kredisi için gerekli olan evraklar vardır. Bunları hazırlamanız gerekmektedir.

Araç sahibi olmayı bankaya ilettiniz. Banka da bu isteğinizi gerçekleştirmek için sizlere taşıt kredisi sağlıyor. Taşıt kredisi almak için başvuru yaptıktan sonra hazırlamanız gereken evraklar vardır. Bunlar;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopiniz,
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgeniz,
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopiniz,
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopiniz,
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopiniz,
  • Bu belgelerin yanı sıra;
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh adresiniz gerekmemektedir.
  • Sıfır km. araçlar için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi ve asıl fatura ikinci el taşıtlar için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesine sahip olmanız gerekmektedir.
Bunada Göz At  Findeks Kredi Notu Öğrenme

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL