Araç Muayene Borç Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Dünya’da her araç belirli zamanlarda muayene yapılması zorunludur. Muayene yapılmaması hem çevreye hem araçlara hemde insanlara zarardır. Bir insan belirli aralıklarla diş muayenesi olursa dişleri sağlıklı kalır. Bir araçta muayene aralıklarında muayene işlemini yaptırırsa insan gibi sağlıklı kalır ve çevreye zararı azalır insanlığa zararı azalır. Bu yüzden araç muayenelerinizi hem insanlık adına hemde çevre adına aksatmadan gerçekleştirmeniz gereklidir. Araç muayeneleri bir tek yerde yapılır ve Türkiye’de Tüvtürk tarafından bu işlemler yapılmaktadır.Muayene istasyonları her şehirde şehrin nüfus yoğunluğuna göre sayıları fazla ya da azdır. Araç muayenelerinizi yaptırırken Tüvtürk tarafından belirlenmiş araç muayene ücretlerini ödemek zorundasınız . Muayene ücretleri her aracın farklı olabiliyor. Aracın tipi, motor hacmi gibi birçok özellik muayene ücretini değiştirebiliyor. Araç muayenelerinizi zamanında yaptırmazsanız cezai işlem uygulanır. Bu cezai işlemin adı gecikme bedelidir. Araç muayenesi yaptırmaya gittiğinizde bu gecikme bedelini ödemeden kesinlikle muayene yaptıramazsınız. Araç muayenesi yaptırmaya gittiğinizde aracınızın muayenesi geçtiyse sizden istenen miktar cebinizde olmadığında dediğimiz gibi muayene ücretini ödeyemeyeceğiniz için Tüvtürk tarafından gecikme bedeli hesaplama sistemi geliştirilmiştir. Muayene gitmeden önce online olarak ücretsiz şekilde muayene gecikme bedelini öğrenebilirsiniz.

Araç Muayene Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayene sorgulama işlemi Tüvtürk’ün resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Muayene borç öğrenmek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

> Araç Muayene Gecikme Borcu Öğrenmek İçin Tıklayınız!

Açılan sayfada ise şöyle bir sorgulama alanıyla karşılaşıcaksınız;

araç muayene borç öğrenme

Gelen bu ekranda aracınızın cinsini, muayene gideceğiniz tarihi ve son muayene geçerlilik tarihini yazarak sorgula butonuna tıklayınız. Muayene gecikme ücretini ve gecikme cezasını böylelikle öğrenmiş olacaksınız.

Bunada Göz At  E Devlet Askerlik Durumu Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL