Tarsim Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yazar: Emre Sigorta Borç Sorgulama

Tarım ülkemiz açısından en önemli sektörlerden biridir. Tarihsel sürecimiz göz önünde bulundurulursa ülkemizin tarımla her zaman yakından alakalı olduğunu görebiliriz. Bizim için ekonomimizin kalbi olan bu sektörün korunması da çok önemli bir alt başlıkta incelenmelidir ki bu yapılmıştır. 14/06/2005 tarihli 5363 sayılı “Tarım Sigortaları Kanunu” çıkarılarak “Tarsim” başlığı altında, devletimiz tarım sektörünü de korumaya almıştır. Üstelik cep telefonları ve oluşturulan kendi internet siteleri(tarsim.gov.tr)  sayesinde yapmış olduğumuz tarım sigortalarınızı kolaylıkla takip edebilmektesiniz. Özellikle sigortamızın takibinde önemli bir konu olan Tarsim sigorta hasar durumunu sık sık sorgulayabilme imkanını size sunuyorlar.

Çok basit yöntemlere sahip olan bu sorgulamayı yapmak bir ya da iki hamleye bakıyor. Unutulmamalı ki yapmış olduğumuz sigortaların takipleri bizim için önemli bir unsurdur. Tarsim sigorta hasar durumunu kontrol edebilmemiz için iki yöntem bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğumuz sitede de açıklamaların olduğu ilk yöntem, cep telefonu kullanarak sms yoluyla bilgilendirme mesajı almamızdan geçiyor.

TARSİM SİGORTA HASAR DOSYA SORGLAMAK İÇİN TIKLAYIN

  • Eğer ki, Bitkisel Ürün Sigortası ve Sera Sigortası branşlarında hasar sorgulaması yapmak istiyorsanız; HASAR (boşluk) Poliçe numarası şeklinde yazmış olduğunuz sms’i, 0 532 754 0 808 numaralı bilgilendirme hattına yollamanız yeterli. Telefonunuza geri bilgilendirme mesajı gelecektir.
  • Eğer ki, Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası ve Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası branşlarında hasar sorgulaması yapmak istiyorsanız; HASAR (boşluk) Poliçe numarası (boşluk) Küpe numarası şeklinde yazmış olduğunuz sms’, 0532 754 0 808 numaralı bilgilendirme hattına yollamanız yeterli. Telefonunuza geri bilgilendirme mesajı gelecektir.
  • Eğer ki, Su Ürünleri Hayat Sigortası ve Kümes Hayvanları Hayat Sigortası branşlarında hasar sorgulaması yapmak istiyorsanız; HASAR (boşluk) Poliçe numarası şeklinde yazmış olduğunuz sms’i, 0 532 754 0 808 numaralı bilgilendirme hattına yollamanız yeterli. Telefonunuza geri bilgilendirme mesajı gelecektir.
Bunada Göz At  Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yukarıda verilen bu yöntemler ile Tarsim sigorta hasar sorgulama işlemlerinizi sms yolu ile öğrenebilmektesiniz. Bunun dışında, ikinci yöntem olan, sizinle paylaşacak olduğum Tarsim’in aşağıdaki internet sitesi aracılığıyla, çevrimiçi bir şekilde hasar sorgulama ve diğer işlemlerinizi yapabilmektesiniz. Yukarıda paylaştığımız linkte, size ait olan Poliçe numarası, TC kimlik numarası ve Vergi numarası ile, Tarsim’in kendi sistemine giriş yapabilir ve sigortalarınızı takip edebilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL