Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Sorgulama ve Borç Ödeme

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Devlet kurumlarının hepsinin ilgili olduğu bölümle alakalı olarak bir web sitesi vardır. Bu web siteleri üzerinden vatandaşlara bilgilendirme sağlanır. Günümüzdeki internet teknolojisine sadece özel şirketler değil devlet kurumları da ayak uydurarak vatandaşlara olabildiğince en son ki internet hizmetini sunmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü kendi sitesi üzerinden insanlara birçok hizmeti bir arada sunmaktadır. Bu başlık altında sizlere anlatmış olduğumuz hizmet ise Borç Sorgulama ve Borç Ödeme sistemidir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait borçlarınızın sorgulamasını yapabilir ve bunları internet ortamı aracılığıyla ödeyebilirsiniz. Bahsedilen bu işlemleri gerçekleştirebilmek için dikkatlice anlatılanları okumanız sizin için yeterli olacaktır. İnternet kullanmayı bilmeyen ama bilgisayarda birkaç işlemi gerçekleştirebilen her vatandaş bu yazıyı okuduktan sonra borç sorgulama ve borç ödeme işlemi yapabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Sorgulama

Yapacağınız bu işlemler E-Ödeme başlığı altında yapılmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü borç sorgulama ile kira borcu, işgalci kira borcu, tahsis borcu, taviz borcu ve satış borçlarınızın hepsini aynı sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Sorgulama İçin Tıklayınız!

Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Sorgulama

Açılacak olan sorgulama sayfasında, yukarıdaki resmin olduğu alana tıklayınız. Karşınıza bir sayfa daha açılacaktır ve buradan sizden sorgulayan kişinin bilgilerini isteyecektir.

  • TC Kimlik No’nuz
  • Adı Soyadınız
  • Baba Adınız ya da Anne Adınız
  • Resimdeki Rakamı Kutuya Giriniz

İstenen bu bilgileri girerek ilerle butonuna bastığınızda açılacak sayfa aşağıdaki gibi olacaktır.

E-Ödeme

Buraya dosya numarası mükellefin TC /  Vergi nosunu yazarak borç türünü seçtiğinizde, borç dosyalarını sorgula diyerek tüm borç bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Ödeme

Vakıflar Genel Müdürlüğü borç sorgulamanızı yukarıdaki başlık altında nasıl yapacağınızı öğrendiniz. Sıra geldi borç ödeme nasıl yapılır öğrenmeye. Vakıflar Genel Müdürlüğü borç ödeme de borç sorgulama işlemiyle aynı sayılır burada yapmanız gereken aşağıdaki adrese tıklayınız.

Bunada Göz At  WhatsApp Web Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Ödemek İçin Tıklayınız!

Borç sorgulama için ulaştığınız sayfanın aynısı açılacaktır ve buradan aşağıdaki resimdeki gibi gördüğünüz yere tıklayınız.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Borç Ödeme

Borç Öde resmine tıklayarak kira borçlarınızı kredi kartınız ile ödeme ekranına ulaşacaksınız. Burada sizden ödeme yapmadan önce birkaç kimlik bilgileri istemektedir. Bu bilgileri de istenen gerekli ekrana yazdığınızda kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gereken sayfa açılacak ve ödeme işlemini yapacaksınız.

Bir önceki sorgulama yazımız olan Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama başlıklı makalemizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait yardımlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL