Tapu Harç Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Tapu İl Müdürlükleri tarafından verilen tapu devir hizmetinin bedelidir. Yenilenen mevzuat gereğince binde 20 olarak belirlenen tapu harcı, alıcıdan ve satıcıdan olmak üzere iki taraftanda tahsil edilir. Bu şekilde binde 40’a denk gelir. Tapu harcı ödenmediği takdirde cezai işlem uygulanır.
İnternet üzerinden sorgulama yapılabilen Tapu Harç Sorgulama işlemi gayrimenkulün olduğu şehirde bulunan belediyenin ilgili birimine müracaat ederekte işlem gerçekleştirilebilir.

Tapu Harç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Tapu Harç Sorgulama hizmeti kullanarak, tapunuza ilişkin harç bilginizi Harç Numarası veya e-Ödeme Seri Numarası ile sorgulayabilirsiniz.

Aşağıda sorgulama ekranına ilişkin bir görüntü verilmiştir. Bu ekrana ulaşabileceğiniz bağlantı ve yapmanız gerekenler aşağıda verilmiştir.

tapu harc sorgulama

Harç Sorgulama ekranına ulaştığınızda Harç Sorgu No /e-Ödeme Seri No bilgisini ve sorgulayacağınız il/ilçeyi seçtikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. E-Devlet sistemi ile ulaşabileceğiniz bu sistem için T.C. Kimlik numara ve şifrenizle beraber giriş yaptıktan sonra hizmetler sekmesinden Tapu Harç Sorgulama seçeneğine tıklayabilir veya aşağıdaki bağlantı üzerinden direk olarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

Sorgulama yapmak için tıklayın.

Bunada Göz At  Bedava İnternet Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL