Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

Yazar: Emre Genel

İnternet üzerinden sürücü belgesi ceza puanı sorgulamak için aşağıda anlatılan adımları izleyebilir, sorgulama sonucuna ulaşabilirsiniz. Sürücü belgesi ceza puanı nedir? nasıl sorgulanır? gibi soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bu hizmet ile sorgulamak istediğiniz sürücü belgesi bilgilerini girerek, sürücü hakkında sistemde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ceza Puanı Sorgulamak için kullanılan sistemlerin başında E-Devlet sistemi gelir. Ceza Puanı Sorgularken bilmeniz gereken şeyler Belge Numarası, Aldığınız İl ve İlçedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra yönlendirdiğimiz adreste “Sorgula” butonuna basıp tüm sonuıçları listelemeniz mümkündür. Aşağıda sorgulama ekranına ait örnek resim verilmiştir. Burada sürücü belgesi ceza puanı sorgulama ekranında karşılaşacağınız bilgiler gösterilmektedir. E-Devlet sistemine giriş için T.C. Kimlik numarası ve Şifre yeterli olacaktır.
ceza-puani-sorgulama
Belge Numarası Nerede Yazar?
Görüldüğü gibi Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama ekranı oldukça basit ve kullanılır haldedir. İhtiyacınız olan Belge Numarasına ehliyetinizin ön yüzünde bulabilirsiniz.
Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulamak için tıklayın.
Bunada Göz At  Emekli Aylığı Kesintilerini Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL