Koronavirüs Sonrası Kazandıracak İşler

Koronavirüs Sonrası Kazandıracak İşler

Yazar: Emre Genel

Koronavirüs Sonrası Kazandıracak İşler

Bilindiği üzere dünyaya yayılmış olan salgın hastalık Koronavirüs, birçok ülke ekonomisine büyük darbe vurdu. Salgın hastalık nedeniyle büyük değişime uğrayan tüketici davranışları, tabiri caizse tüm şirketleri ve meslekleri etkiledi. Bu dönemde para kazanamayan kişiler de kazandıracak işler konusuna kafa yormaya başladı.

Artık koronavirüsten sonra oluşacak döneme halk ağzında yeni dönem denmeye başladı. Yeni dönemde dünya düzeninin ve düzenle birlikte işlerin de değişmesi bekleniyor. Peki koronavirüs sonrası kazandıracak işler nelerdir?

Koronavirüs Döneminde Sonra Yapılabilecek Meslekler

  • Tele Sağlık Sektörü: adından da anlaşılacağı üzere tele sağlık sektörü, bu dönemden sonra iyi para kazandıracak işler arasındadır. Tele sağlık özet olarak profesyonel bir sağlık hizmetini telefona ve internete taşıyan bir alan. Günümüzde uyulması gereken sosyal mesafe kurallarına pandemi döneminden sonra da uyulacağını savunan uzmanlar, para kazanmak isteyen kişilerin tele sağlık sektörüne yönelmesini öneriyor.
  • İlaç ve Aşı Geliştirme Sektörü: malum bu günlerde yaşadığımız salgın hastalık sayesinde insanlar ilaç ve aşıların ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anladı. Bu salgından sonra olası bir yeni salgına karşın çeşitli ilaç ve aşı geliştirme birimlerinin kurulacağını ve gerekli önlemlerin alınacağını savunuyor. İlaç ve aşı geliştirme koronavirüs sonrası kazandıracak işler arasına şimdiden girdi.
  • Online Eğitim Sektörü: bilindiği üzere mart ayından itibaren neredeyse dünya üzerinde bulunan tüm ülkeler online eğitime geçmek zorunda kaldı. Dünyaca ünlü aşı şirketleri koronavirüs aşısının kullanılabilir hale gelmesinin en iyi ihtimalle 2022 yılında olacağını söylüyorlar. Bu durum da uzun süre daha online eğitim uygulanacak gibi görünüyor. Uzmanlar koronavirüs dönemi bittikten sonra da online eğitimin kalıcı olması gerektiğini düşünüyorlar. Bu durum da online eğitim sektörünü kazandıracak işler kategorisine sokuyor.
  • E-Ticaret Sektörü: E ticaret sektörü zaten hali hazırda iyi kazandıran işlerden. Günümüzde koronavirüs sebebiyle uygulanan karantina yöntemi de birçok insanın online alışveriş yöntemini seçmesini sağladı. Online alışverişin hızlı ve güvenilir olması sebebiyle koronavirüs döneminden sonra da şu an olduğu gibi çok kazandıran işler arasında olmasını sağlayacaktır.
  • Lojistik: koronavirüs salgını teslimat ve lojistik sektörünün de önünün açılmasına sebep oldu. Yukarıda da bahsedildiği üzere tüm alışverişlerin online olarak yapılması bu sektörün işine yaradı diyebiliriz. Koronavirüs sonrası dönemde de bu sektörün geleceği oldukça parlak olarak görülüyor.
Bunada Göz At  Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

 

“Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?” konulu makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL