Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Yazar: Emre Genel

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Yardım bekleyenlerin merakla beklediği sorunun cevabını, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Yapılan son dakika açıklamasında Ekim ve Kasım ayı ücret desteğinin ne zaman yatacağı açıklandı.

Nakdi yardım, pandemi süresince ücretsiz izne ayrılan sigortalı çalışanların aldığı ücret desteğidir. Nakdi yardım alan vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptı. Kasım ayı ücret desteği ne zaman yatacak öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

 

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, yaptığı açıklamada Ekim ayı Ücret Desteği için ödemelerin 9 ve 10 Kasım tarihleri arasında yapılacağını dile getirdi. Ödemeler, daha önceden IBAN ve hesap bilgisi bildirimi yapan kişilerin banka hesaplarına doğrudan gönderilecek. IBAN bilgisi hatalı olan veya sisteme bildirim yapmayan Nakdi Ücret Desteği almaya hak kazanan kişilerin ödemeleri PTT üzerinden yapılacak.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın ücret desteği ödemeleri 9 ve 10 Kasım tarihinde yapılacak. Yeni normal sürecinde temel amacımız istihdamı korumak. Nakdi Ücret Desteğimiz ile çalışanlarımızı istihdamın içinde tutmak istiyoruz” öte yandan fesih kısıt tarihinin değişliğinden de bahseden bakan, tarihin 17 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını dile getirdi.

 

“2021 Harç ve Cezalar Açıklandı” konulu makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bunada Göz At  Orta Yaştan Sonra Kariyer Değişikliği Nasıl Yapılır?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL