Kimlik Bilgileri Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Günümüzün vazgeçilmez araçlarından internet hayatın her alanına girerken TC Kimlik No ve Nüfus bilgilerinizi kolayca sorgulayabilirsiniz. Kimlik bilgileri sorgulama, doğrulama, nüfus kayıt yeri bilgilerine ulaşma gibi bir çok işlemi oturduğunuz yerden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var: sizler sadece kendi bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Eğer bir başkası için sorgulama yapmak ve onun TC numarası ile kimlik bilgileri dökümü bulma sorgulama ekranlarına ulaşmak istiyorsanız bu pek mümkün değildir. Hem bunu yapabilmeniz için yeterli bilgi yok, hem de bir başkasının kimlik bilgilerine ulaşmak zaten suç olarak sayılmaktadır. Özellikle birçok kişi evlenecekleri kişinin, akrabalarının, arkadaşlarının kimlik bilgilerine ulaşmak isterler. Bu çoğu zaman iyi niyetler ile istenmez zaten. Bunların neden istendiğinin kısmı meçhul kalırken, bizler de sizlere böyle bir sorgulama yapmamanızı tavsiye ederiz. Sonuçta etik olarak size yapılmasını istemediğiniz bir durumu bir başkasına yapmamanız gerekir. Yine isteseniz de sorgulama yapacak herhangi bir adres bulamazsınız. TC No İle Kimlik bilgileri sorgulama daha önce TC ile kimlik sorgulama vardı ama yetersiz güvenlik nedeni ile artık yapılmamaktadır. Sizler sadece kimlik bilgilerine sahipseniz TC numarası sorgulaması yapabilirsiniz ki bu da size tam istediğiniz diğer özel bilgileri sunmamaktadır. Bu nedenle dikkatli olmalı ve bunu vaat eden sitelere bilgileri asla girmemelisiniz. Kimlik bilgileri sorgulama, için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

KİMLİK BİLGİLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca bu siteye girerek T.C. Kimlik No doğrulama, nüfusa kayıt yeri ve kişi bilgisi ile , Yabancı Kimlik No doğrulama, doğum yılı ve ikamet izin / Tezkere No – Çalışma İzin No ile yabancı kimlik No sorgulama, kişi bilgileri İle yabancı Kimlik No sorgulama da yapabilirsiniz. Tckimlik.nvi.gov.tr/  adresine girip istediğiniz seçeneğe tıklayarak seçeneğin içeriğindeki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunada Göz At  E Devlet Hat Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL