En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Yazar: Emre Genel

En iyi ücretsiz antivirüs programları nelerdir? Nasıl indirebilirsiniz hepsi bu yazıda.

Virüsler sanal alemin acı gerçeklerindendir ve internetle çok fazla haşır neşir olan kişileri bekleyen acı bir son olabilir. Bildiğiniz gibi virüsler çoğu zaman bulaştığı bilgisayardaki tüm dosyalara, klasörlere hatta donanımlara zarar verebilir. Öte yandan çok daha güçlü virüsler bilgisayarı tamamen kullanılmaz hale getirebilir. Bu yüzden bilgisayarınızın bir antivirüs programına sahip olması kritik bir öneme sahip olabilir. Ancak bildiğiniz gibi bu antivirüs programlarının çoğu, aylık veya yıllık ücret talep edebilmekte. Ne yazık ki kur farkından ötürü bu fiyatlar sandığınızdan daha fazla olabilir. Ancak durum sandığınız kadar karamsar olmayabilir. Nitekim ücretsiz antivirüs programları da mevcuttur. Peki bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan koruyabilecek, güvenilir ve en iyi ücretsiz antivirüs programları nelerdir?

 

Total AV

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Total AV antivirüs programı, birçok otorite tarafından gelmiş geçmiş en iyi ücretsiz antivirüs programları listesinde yer almayı başarmıştır. Programın avantajları arasında sıralayabileceğimiz en büyük özelliği, bilgisayarınıza çok kısa bir süre içerisinde kurulumu sağlanması. Bunun dışında yüksek hızlı anlık tarama yapabiliyor, her virüsü tespit edilebilir. Ayrıca fidye yazılımı ve kimlik hırsızlığı korumasına karşı sizi koruma altına alıyor. PC sistem optimizasyonu ve VPN gibi ekstra özelliklerini de avantajları arasında sıralayabiliriz.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

totalav.com

PC Protect

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

En iyi ücretsiz antivirüs programları listesinde yer alan bir başka antivirüs programı olan PC Protect, %100 gerçek zamanlı Windows 10 koruması sunuyor. Kötü amaçlı yazılımlardan %100 koruma sağlamasının yanında hızlı ve kolay kuruluma sahip ve PC sistem optimizasyonu sunuyor.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

pcprotect.com

Norton

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Dünyanın en bilindik antivirüs programlarından biri olmasının yanında, ücretsiz antivirüs programı olma özelliğine de sahip olan Norton’u 60 gün boyunca kullanabilirsiniz. Bu süre, uygulamanın kendine olan güveninde kaynaklı. PC için tam internet güvenlik paketi sunuyor ve internette sorunsuz bir gezinti yapabilmenize imkân sağlıyor. Buna ak olarak, güvenli bir VPN, şifre yöneticisi ve bulut depolama hizmetleri de vermekte.

Bunada Göz At  Temizlik Şirketi Sorgulama

 

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

norton.com

McAfee

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

McAfee, dünyanın en büyük antivirüs programı yaratıcılarından biri. Ülkemizde de aktif olarak hizmet vermekte olan yazılım firması, kullanıcılarına ilk 30 gün boyunca ücretsiz antivirüs programı hizmeti sunmakta. Uygulamanın diğer programlara ek olarak sunduğu avantajlardan bazıları, Wi-Fi taraması, cihaz optimizasyonu gibi şeyler sunması. Ayrıca ebeveyn deneyimi, VPN ve güvenli web uzantısı hizmetleri sunmakta.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

mcafee.com

 

Avira

Avira antivirüs programı, tamamen ücretsiz antivirüs programlardan biridir. Program, bilgisayarlarınıza tam zamanlı zararlı yazılım güvenliği sunmakta. Ayrıca giriş yapmaya çalıştığınız sitelerde virüs varsa bunu tespit ederek sizi uyarıyor. Buna e-mailler de dahil.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

avira.com

BitDefender

Program tamamen ücretsiz değil ancak ilk 30 gün tam sürüm hizmet sağlıyor. Kullanımı kolay ve kurulumu hızlı olmasına ek olarak parola yöneticisi hizmeti veriyor.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

bitdefender.com

Panda

Panda antivirüs programı da en iyi ücretsiz antivirüs programları arasında sayılması gereken ve kullanıcılardan tam not almış güvenilir bir programdır. Panda, bilgisayarınızı %100 gerçek zamanlı koruma sağlamanın yanında, multimedya ve oyun modu seçenekleri sunuyor. Ayrıca günlük 150 MB kullanabileceğiniz ücretsiz VPN uygulaması da mevcut.

 

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

pandasecurity.com

BullGuard

BullGuard, ilk 30 gün boyunca bedava olan antivirüs programlarından birisidir. Programın sunduğu özellikler fidye yazılımı koruması ve çoklu platform uyumluluğu.

Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın 

bullguard.com

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL