Düşük Sermaye ile Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Düşük Sermaye ile Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Yazar: Emre Kariyer

Günümüzde herkes kendi işinin sahibi olmak ister. Bu nedenle düşük sermaye ile yapılabilecek işler konusunu araştırmaktadırlar. Kendi işinin sahibi olan insanlar çalıştığı kadar para kazandığı için çalışma konusunda çok daha fazla motive olurlar. Ancak yüksek maliyetler yüzünden çoğu insan bu hayalinden vazgeçer. Sığ düşünmek yerine düşük sermaye ile yapılabilecek işlere yönelebilirsiniz. İşin düşük sermaye ile kurulabiliyor olması kazancının düşük olacağı algısını yaratmasın.

Ne yazık ki günümüzde asgari ücretle çalışmak kimsenin geçinebilmesi için yeterli değil. Bu şekilde çalışan insanların çoğu yerinde sayıyor hatta borçlarını dahi ödeyemiyor. Daha hızlı bir sıçrama yapmak için önünüze gelecek fırsatı beklemek yerine kendi fırsatlarınızı yaratmalısınız. Zira dünyadaki insanlar bekleyenler ve atılım yapanlar olarak ikiye ayrılır. Elinizi taşın altına sokun ve sizin için sunduğumuz düşük sermaye ile yapılabilecek işler hakkında bilgi sahibi olarak harekete geçin.

İşte sizin için derlediğimiz, düşük sermaye ile yapılabilecek işler:

Freelance fotoğrafçılık

Profesyonel veya yarı profesyonel bir fotoğraf makinesiyle para kazanmanız mümkün. Özellikle doğum fotoğrafçılığı bunun için düşünebileceğiniz ilk seçenekler arasında olabilir. Düşük sermaye ile yapılabilecek işler arasında sayabileceğimiz bebek fotoğrafçılığında para kazanabilmeniz için adınızı duyurmanız gerekir. Bunun için ne kadar çok kişiye ulaşırsanız o kadar çok iş yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Evcil hayvan bakıcılığı

Evcil hayvan bakmak için hiçbir sermaye gerekmiyor. Evinde hayvan besleyen insanlar genelde tatile gitmeden önce hayvanları için evcil hayvan oteli arayışında olurlar. Bunun dışında yoğun çalışan insanlar gün içerisinde hayvanlarını emanet edebileceği yerlere ihtiyaç duyabilirler. Evcil hayvan otelleri çok nadir bulunan işletmelerdir. Ayrıca fiyatlarının yüksek olması ve yoğunluk gibi sorunlar da olabilir. Evinizde evcil hayvan bakarak sıfır sermaye ile para kazanabilirsiniz.

Bunada Göz At  En Çok Kazandıran Meslekler Nelerdir?

Serbest online çalışma

Hiç sermaye koymadan para kazanabileceğiniz işler arasında bilgisayar başında çalışabileceğiniz işler mevcut. Bu işler, ürün yerleştirme elemanı (online satış siteleri için), yazarlık ve uygulama geliştiriciliği. Yazarlık için biraz edebi bilgi sahibi olmak yeterli fakat uygulama geliştirmek için bir alt yapıya sahip olmanız gerekir. Kendinizi geliştirerek uygulama geliştirerek çok iyi para kazanabilirsiniz. Çevrimiçi satış sitelerinde yapabileceğiniz ürün yerleştirme işi için ise çok düşük bir temel bilgisayar bilgisi yeterlidir. İş zahmetli sayılabilir ancak düşük sermaye ile yapılabilecek işler arasındadır.

Organizasyon hizmetleri

Organizasyon hizmetleri derken binlerce liralık ve sermayesiz olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir. Parti, konser ve benzeri organizasyonlar için belli bir sermaye gerekmektedir. Ancak organizasyonlarda çalışacak eleman temini etmek gibi aracılık hizmetleri düşük sermaye ile yapılabilecek işler kategorisinde değerlendirilebilir. Ayrıca palyaço ve balon süsleme gibi organizasyonlar için çok düşük bir ücret ödeyerek iş yapabilir ve iyi para kazanabilirsiniz.

Serbest emlakçılık

Emlakçılık yapmanız için bir dükkân açmanız ve vergi levhasına sahip olmanız gerekir. Bu durumda düşük sermayeli iş fikirleri arasında değerlendirmek mümkün olmaz. Ancak bir emlak ofisi ile anlaşarak serbest emlakçılık yapabilir ve kâr bölüşümü yapabilirsiniz. Bu durumda harcayacağınız çok düşük meblağlar vardır. Bunlar, internete ilan koyma ve müşteriye ev gezdirmek için yapacağınız yol masraflarıdır.

Çevrimiçi satış

Bugün dünyanın en büyük firmaları dahil sosyal medya siteleri üzerinden ürün tanıtımı ve satışı yapmakta. Bunun sebebi ise kullanıcıların gösterdikleri rağbet. Bu durumda siz neden kendi ürünlerinizi tasarlayarak sosyal medya sitelerinde satış yapmayasınız. Bu durumda harcayacağınız tek para, ürünleri tasarlarken koyacağınız sermaye olacak. Bunlar hediyelik ev eşyalarından biblolara, bilekliklerden kolyelere kadar binlerce farklı şekilde olabilir. Düşük sermaye ile hangi işleri yapabilirim araştırmasında olan pek çok insan bu yollarla para kazanmakta.

Bunada Göz At  Yeni Başlayanlar İçin En Kolay Freelance 8 İş

Kümes hayvancılığı

Eğer kendinize ait bir bahçeniz var ve hayvan bakabilme olanağınız varsa kümes hayvancılığı çok kârlı bir iştir. Özellikle organik gıdanın çok para ettiği şu dönemde, düşük sermayeli iş fikirleri arasında kümes hayvancılığı dikkate değer bir yer tutuyor. İyi bir bakım ile tavuk ve bıldırcın gibi hayvanların üretiminin yapılması hızlı ve basittir. Yumurtaları ve mahsulleri satamama korkunuz olmasın, bugün organik ürün satışı yapan birçok dükkan, bu tip ürünlere rağbet göstermekte.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL