Drone ile Para Kazanma Yolları

Drone ile Para Kazanma Yolları

Yazar: Emre Para Kazanma

Drone ile para kazanma yolları hakkında herhangi bir fikriniz olmuş muydu? Ancak her şeyden önce drone kullanabilmek için yasal prosedürlere uyma zorunluluğu olduğunuzu bilmeniz gerekir. Bu işin yasal kısmı, teknik kısmında dikkat etmeniz gerekenler ise, drone cihazınızın 1080p video ve 12 Mp fotoğraf çekebilmesi gerekir. En azından kaliteli olabilmesi için bu özelliklerde olması tavsiye edilir. Müşteriye daha kaliteli ve kesin bir memnuniyet sağlamanız için 4K video ve 20Mp fotoğraf özelliği sizi her zaman üste taşır. RAW özellikli fotoğraflar çekmeniz çok daha tercih edilir yapacaktır. Aşağıda drone ile para kazanma yolları önerileri sunacağız.

Not: Müşteri edinmek için reklam firmalarıyla iletişime geçebilir, emlakçıları arayabilir veya sosyal medya etiketlerini kullanabilirsiniz.

1. Lisans almak

Türkiye’de belli bir güçteki droneları kafanıza göre uçuramazsınız. Bunun için ilk olarak satın aldığınız yerde kayıt açtırmanız ve daha sonra lisans almanız gerekir. Bu, yasal bir zorunluluktur. Aksi takdirde dronenunuza el konulur ve daha da kötüsü hakkınızda yasal işlem yapılabilir. Lisans almadan bu linkten önce online randevu alabilirsiniz.

2. Düğünler ve etkinlikler

Son zamanlarda düğünlerde havadan çekim yapmak popüler bir yer tutuyor. Bazı organizasyon firmaları bu hizmeti veriyor ancak fiyatlar yüklü olabilir. Bu yüzden bir düğün salonu ile anlaşarak komisyonla bu işi yapabilirsiniz.

3. Emlak Sektörü

Drone ile para kazanma yolları seçeneklerinden bir diğeri de emlak sektöründen geçiyor. İnternet sitesine satışını yaptığı bina veya dükkanların kuşbakışını fotoğrafını paylaşmak isteyen birçok kişi olabilir. Bu ayrıca bir yatırım gerektiğinden çoğu 3. şahıslar ile anlaşarak bu işi aracılara yaptırmakta. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi, kaliteli bir fotoğraf çeken dronunuz varsa, kazancınız daha iyi ve kesin olacaktır.

Bunada Göz At  Satış Ortaklığı Veren Firmalar Nelerdir?

4. Spor Organizasyonları

Spor organizasyonlarında kuş bakışı çekim yapmak çok uzun zamandır kullanılan bir teknik. Eskiden bunun için helikopter kullanılıyordu ancak günümüzde durum farklı. Artık bir drone ile bu tip çekimler yapılıyor ve getirisi oldukça iyi. Yerel veya ulusal yayın yapan kanallarla anlaşarak spor organizasyonlarının fotoğraf veya video çekimlerini yapabilirsiniz.

5. Fuar Organizasyonları

drone ile para kazanma yolları

Drone ile nasıl para kazanabilirsiniz? Bu sorunun birçok cevabından bir diğeri de fuar ve tanıtım organizasyonları. Organizatörler bir sonraki organizasyonları için bir referans oluşturmak isterler. Bunun için bir drone çekiminden daha iyi ne olabilir?

6. Turistik Çekimler

drone ile para kazanma yolları

Turizm acenteleri, çevrenin doğal güzelliklerini gösterebilmek için üst çekim kamera modunu kullanmaktalar. Bu tip çekimler iş yerlerinin prestijlerine de olumlu etkiler yapar. Kimse kuş bakışı uçuşlar için helikopter kiralamaz ancak dronelar bu iş için popüler bir yerdeler.

7. Konser Çekimleri

drone ile para kazanma yolları

Eskiden konser çekimleri için örümcek kamera ve makaslı kameralar kullanılırdı. Bu tip kameralar konser alanlarında geniş bir yer kaplar ve görüntü kirliliği oluştururdu. Ancak konserlerin olmazsa olmazları artık drone kameralar. Drone kameralar ile para kazanmak için belediye veya konser organizatörleriyle iletişime geçebilir ve iş başına para kazanabilirsiniz.

8. Arama Kurtarma

drone ile para kazanma yolları

Kaybolan insan aramalarının yanında, sürüsünü kaybeden insanlar da hayvanlarını bulabilmek için drone çekimlerinden faydalanabilirler. Drone ile para kazanmak için sosyal medya etiketlerini veya reklamlarını kullanırsanız, yıl içinde birçok defa iş alabilirsiniz.

Etiketler: drone


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL