BimCell Bakiye Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Öğrencinin dostu, fakirin arkadaşı, 5 lirası olanın dünyayı alıp çıkabildiği BİM’in şimdide gsm operatörlüğü işine soyunduğunu bilirsiniz, 6 saniyesi 1 kuruş mottosuyla yola çıkan BimCell’in bakiye sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

BimCell bakiye sorgulama nasıl yapılır?

Bakiye sorgulama işlemini yapmanızın iki yolu var, bunlar;

1. Herkesin bildiğini düşündüğümüz *123# kombinasyonunu tuşlamak,
2. 9333’ü aramak.

Yukarıdaki işlemler ücretsiz olarak sunulmaktadır ve bakiye sorgulama işlemini yapmanızı sağlamaktadır. Bunların yanında bakiyenizin azaldığını/bittiğini gördüyseniz ve yükleme yapmak istiyorsanız en yakın BİM marketine gidip yükleme yapabilirsiniz.

Hattıma ne kadar süre yükleme yapmazsam kapanır?

Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (180 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 180 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 180 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 90 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (90 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Bunada Göz At  KYK Kredi Borç Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL