Seçmen Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Teknolojinin gelişmesiyle beraber online olarak çoğu işlemlerinizi sorgulayabildiğiniz gibi seçmen sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. Seçmen sorgulama işleminin detaylarını öğrenmek için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin şuanki haber gündemi 7 haziranda yapılacak olan millet vekili seçimlerine yönelmiş durumdadır. Vatandaşlar bu seçimle beraber yeni hükümeti ve yeni millet vekillerini belirleyecektir. Yüksek seçim kurulu 7 haziranda yapacağı milletvekili seçimleri için yoğun tempoyla çalışmalarını devam ettirmektedir.

Nerede oy kullanacağı merak edenler YSK’nın internetten sitesi üzerinden online olarak öğrenebilecekler. YSK’nın web sitesinde sizi yönlendireceğimiz adrese giriş yaptığınızda sizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

nerede oy kullanacağım

Açılacak bu sayfada nerede oy kullanacağınızı sorgulamak için Nüfusa kayıtlı olduğunuz il, T.C kimlik numaranız ve Nüfusa kayıtlı olduğunuz sıra numaranızı yazdıktan sonra resim doğrulama bölümünde sizde yazan kodu aşağıya girdiğinizde kırmızı renkte bulunan Sorgula butonuna basarak öğrenebilirsiniz. Hemen Seçmen Sorgulamak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Seçmen Sorgulama

 

Bunada Göz At  T.C. KİMLİK NO İLE ADRES KAYDI SORGULAMA

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL