Yapı Kredi Adios Kredi Kartı Borç Sorgulama

Yazar: Emre Genel

Yapı kredi bankası bünyesinde müşterilere sunulan büyük bir ayrıcalık olan Adios kart borç sorgulama işlemlerinde bazen kullanıcılar büyük sorunlar yaşayabiliyor. Temelde kredi ile taksitlendirme mantığı üzerine kurulu olan bu kart, geliri düşük olan kimselerin kredi kartı kullanmasına olanak sağlıyor. Bu karta sahip olmak için dilerseniz internetten başvuru yapabilir, dilerseniz de herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer bir Adios kart sahibiyseniz ve aylık olarak borç tutarınızı öğrenmek istiyorsanız Yapı Kredi Adios kart borç sorgulama servislerinden yararlanabilirsiniz. Bu işlemin banka iletişim araçlarından ya da şubelerinden doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için bazı kriterlere dikkat edilmesi gereklidir. Müşteriye tanınan bir kolaylık olarak görünen bu kart borçlandırma esnasında yanlış hesaplara yol açabiliyor. Bu nedenle yazımız içerisinde belirtilen kriterleri esas alarak sorgulama yaparsanız, doğru bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Yapı Kredi Adios Kredi Kartı Borcunu Öğrenmek

Yapı Kredi bünyesinde kullanıcılar için oluşturulan Adios kredi kartının borcunu sorgulamanın en kolay yolu internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanmaktır. Bu kartın aylık borç durumu ilk hesap tarihiniz baz alınarak düzenli olarak gönderilir. Yani kartınızı elinize aldıktan hemen sonraki hesap kesim tarihi sizlerin devamlı olarak hesap kesim tarihi olacaktır. Bu tarihi baz alarak, söz konusu dönemlerde çeşitli bankacılık platformlarından Adios kartınızın borcunu sorgulayabilirsiniz. Eğer bu borç dökümü size belirtilmiş tarihler arasında gelmez veya ulaşmazsa 444 0 444 numaralı telefon üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak sorunu bildirebilirsiniz. Yapı Kredi Adios kredi kartı borcunu öğrenmek için ilk olarak bilgilerinizi tuşladıktan sonra 1 tuşuna basın. Buradan yine 1 tuşuna basarak son ekstrelerinize ulaşın. Eğer herhangi bir işlem hareketi yoksa ilk ve ana menüden 5 numaralı tuşa basarak müşteri temsilcinize bağlanın. Bu sayede neden kart borcunuzun gelmediğini birinci elden kontrol edebilir, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bunada Göz At  Pttcell Bakiye Sorgulama

Yapı Kredi Banka Şubeleri Aracılığı ile Kredi Kartı Borç Sorgulama

Herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine gittiğinizde eğer merkezi bir şubeye geldiyseniz sizi bir sıra karşılayacaktır. Hemen girişte bulunan ekrandan “Bireysel İşlemler” adına sıra alarak bekleme alanlarında bekleyin. Eğer emekliyseniz banka emekli bölümüne yönlendirmelerini isteyin. Daha önce aynı şubede size hizmet veren bir temsilciniz varsa görevlilerden ona yönlendirmesi yönünde talepte de bulunabilirsiniz. Burada herhangi bir müşteri temsilcisi ile iletişime geçtikten sonra TC kimlik numaranızı söylemeniz, Yapı Kredi banka şubeleri aracılığı ile kredi kartı borç sorgulama işlemi için yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi, size kartınızın borç bilgileri hakkında hemen her türlü bilgiyi kapsamlı bir şekilde aktaracaktır. Bunun yanında dilerseniz kart limitlerinize dair işlemleri müşteri temsilcinizle birlikte saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Bu kartın borç sorgulaması için en verimli alan banka şubeleridir. Çünkü şubeler sayesinde hızlı ve anlaşılır bir şekilde ekran görüntüsü alarak Adios kartınızın borcunu öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı Aracılığı ile Kredi Kartı Borç Sorgulama

Telefon bankacılığı konusunda rakip bankalara göre oldukça aktif bir hizmet sunan Yapı Kredi Bankası bu konuda da müşterilerini yalnız bırakmıyor. 444 0 444 numaralı telefonu arayarak, Yapı Kredi telefon bankacılığı aracılığı ile kredi kartı borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İlk aradığınızda telesekreter sizden TC kimlik numaranızı veya müşteri numaranızı girmenizi isteyecek. Bu noktada daha kolay hatırlayacağınızı düşündüğümüz TC kimlik numaranızı tuşlayın. Bu tuşlama sonrasında ilk olarak ana menüden “Kredi Kartı İşlemleri” kısmına ulaşmak için telefonunuzdan 1 numarasını tuşlayarak devam edin. Sonrasında ise yine kredi kartınıza ait olan borcu öğrenebilmek adına açılan menüden “Son ekstre bilgileriniz ve ödemeleriniz” kısmına ulaşabilmek için telefonunuzdan 1 numaralı tuşa basın. Burada işleme alınan son ekstre bilgileriniz hakkında tüm bilgiler size iletilecektir. Dilerseniz bir önceki menüye dönüp direkt 5 numarasına tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bu sayede aynı bir şubeye gitmiş gibi anlık olarak destek alabilirsiniz.

Bunada Göz At  Şehir Çiftçiliği Nedir (Kentsel Tarım Nedir)

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Aracılığı ile Kredi Kartı Borç Sorgulama

Mobil ve internet şubelerinden kredi kartı borcunuzu sorgulamak için bireysel bilgilerinizle bu platformlar üzerinden şifre almanız gerekiyor. Yapı Kredi internet bankacılığı aracılığı ile kredi kartı borç sorgulama işlemi için “Hemen Şifre Al” ifadesine tıklayarak anında size özel şifre edinebilirsiniz. Sonrasında ilk hesap kesim tarihinize yakın dönemlerde bu şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte söz konusu platformlardan herhangi bir tanesine girmeniz gerekiyor. Menüde yer alan “Kartlarım” bölümünde hali hazırda bulunan Adios kartınıza girerek eğer borç dökümü oluşturulduysa o ay ki borç toplamınızı görüntüleyebilirsiniz. İnternet bankacılığından sorgulama alanına ulaşamadıysanız, yardım menüsü aracılığıyla daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kredi kartları günümüzde bankaların müşterilerine sundukları imkânlar bütünü olarak görülmektedir. Ancak bankaların bu işten elbette kâr elde ettikleri doğrudur. Bazen ekstrenize düşen yanlış harcamalarla bazen de hakkınıza açılan ücretli hizmetlerle sizler üzerinden ekstra gelir elde ederler. Bu gibi durumlardan kaçınmak ve kredi kartı borcunuzun tam olarak hesaplanmasını sağlamak için ekstre bilgilerinizi yayın günü içerisinde incelemeniz gerekmektedir. Özellikle Adios kart özellikleri arasında bulunan taksitlendirme işlevselliğine büyük dikkat göstermeniz gerekir. Genelde kredi kartı borç sorgulama konusunda yaşanan sorunlara bakıldığında, kişilerin haberleri olmadan açılan ek hizmetlerin taksit kısmına yönlendirildiği görülmektedir. Bu nedenle ekstrenizi devamlı olarak kontrol ederek mantıklı bir borç hesaplaması yaptırabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL