Taktir Teşekkür Hesaplama

Yazar: Emre Hesaplama

Öğrencilerin ilk hedefi okuduğu okulda başarılı bir öğrenci olmaktır. Bunu sağlamak içinde düzenli bir şekilde ders çalışmaları gerekmektedir. Yılsonunda öğrenciler karne almaktadır. Bütün öğrenciler derslere gösterdiği öneme ve çalışmasına göre karşılığını karne ile görmektedir.

Yılsonunda öğrenci notlarına göre teşekkür veya takdir belgesi almaktadır. Eğer bir öğrenci takdir ve teşekkür belge puanlarını karşılamıyorsa normal olarak sınıfı geçmektedir. Takdir ve teşekkür belgeleri 4.sınıftan itibaren başlamaktadır ve 12. sınıfa kadar devam etmektedir. Takdir ve teşekkür belgesi almak için notlar nasıl hesaplanır? Öğrenciler 1 sene boyunca aldığı ders ve o derslerin kredi sayıları hesaplanarak not ortalamaları ortaya çıkmaktadır. Takdir ve teşekkür belgesi alabilmesi için bir öğrencinin, derslerinin hiç biri zayıf olmaması gerekmektedir. Bu şart karşılanmışsa, not ortalamasının belgelerin puanına göre eş değer olması gerekmektedir. Teşekkür belgesi almak için 70, takdir belgesi almak için 85 puan ortalaması gerekmektedir. Bu hesaplamayı öğrencileri uğraştırmadan yapan bir sistem bulunmaktadır. Öncelikle bu sistemde kaçıncı sınıfta ise öğrenci o sınıfı seçmelidir. Sınıf seçimini yaptıktan sonra, önüne o sınıfın ders isimleri gelecektir. Bu derslerin karşısında boş kutular bulunmaktadır. O bulunan boş kutucuklara dersten aldığınız notların ortalaması yazılması gerekmektedir. Bu işlemi gördüğünüz bütün dersler için yazmanız gerekmektedir. Öğrencinin aldığı bütün derslerin karşısına yazdığı not ortalamaları ile karne notunun gelen ortalaması hesaplanmaktadır. Bu kutucukları doldurduktan sonra yani not ortalamaları yazıldıktan sonra alt kısımda bulunan “hesapla” butonuna basarak hesap sonucunu görebilirsiniz.

Teşekkür ve takdir belgesi hesaplamak isteyen öğrenciler

TAKTİR TEŞEKKÜR HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN  

linkinden giriş yaparak hesaplama yapabilirler. Siteye giriş yaptıktan sonra sınıfınızı seçerek ve derslerin karşılığında bulunan boş kutulara not ortalamanızı ayrı ayrı yazarak hesaplama işlemini başlatabilirsiniz.

Bunada Göz At  Emeklilik Hesaplama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL