Acer Garanti Sorgulama

Yazar: Emre Garanti Belgesi Sorgulama

Sahip olduğunuz Acer marka cihazın garanti süresini online bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Bu sayede cihazınız teknik bir arızadan ya da kullanıcı hatasından bozulduğunda, garanti süresi geçmemiş ise kurumun hizmet politikası gereğince belirli çerçevelerde ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Acer garanti sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için cihazın seri numarasını öğrenmelisiniz. Seri numarasını öğrenmek için Acer resmi web sitesinin “Destek” sayfasını kullanabilir ya da firmanın müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Ürün garantisi sorgulama ve Acer Aspire garanti sorgulama gibi işlemlerin nasıl gerçekleştirildiğine dair adımları, aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Acer Seri No ile Garanti Sorgulama

Acer seri no sahip olduğunuz cihaza göre, cihazın farklı kısımlarında yer almaktadır.  Garanti süresi sorgulama işlemi için cihazın seri numarasını önceden bir kenara not alarak, ACER Türkiye temsilciliği müşteri hizmetlerine 0850 222 22 37 çağrı merkezi numarasını arayarak telefondan sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezi ile iletişime geçtiğinizde, eksiksiz ve doğru bir şekilde seri noyu bildirebilir ve cihazın garanti süresi hakkında kısa sürede bilgi alabilirsiniz. Bu nedenle genellikle sorgulama işlemlerinde bu yöntem kullanılmaktadır.

Acer seri no ile garanti sorgulama için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise firmanın internet web sitesinden yararlanmaktır. Bunun için Acer web sitesi üzerinden Destek sayfasında sahip olduğunuz ürünün seri numarasını belirtilen kutucuğa girerek, cihazın garanti süresini kolayca sorgulayabilirsiniz.

Acer Ürün Garanti Sorgulama

Acer, her ne kadar dizüstü bilgisayar modelleri ile markasını duyursa da, piyasada Acer marka; monitör, tablet gibi farklı teknolojik cihazlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla sahip olduğunuz ürün için öncelikli olarak ürünün seri numarasının nerede yazdığını öğrenmelisiniz. Sonrasında firmanın tüm ürünleri için yukarıda belirtilen yöntemlerden birini kullanarak sorgulama yaptırabilirsiniz.

Acer Dizüstü Bilgisayar Garanti Sorgulama

Acer marka dizüstü bilgisayar modelinizin hemen alt kısmındaki kapakta yapıştırılan etikette seri noyu görebilirsiniz. Eğer etiket zarar görmüşse ya da okunamıyorsa, Acer Tool uygulamasını kullanmalısınız. Söz konusu uygulamaya firmanın resmi web sitesinden ulaşabilir ve erişim için uygulama dosyalarını indirerek, kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bunada Göz At  Casper Garanti Sorgulama

Acer Monitör Garanti Sorgulama

Acer, monitör konusunda kendini kanıtlamış bir marka olduğu için hemen hemen her serisi kolaylıkla satılmaktadır. Özellikle Predator serisi ile zirveye oynayan firma, hem ülke içinde hem de ülke dışında birçok ürününü pazara sunmaktadır. Söz konusu bu ürünlerle ilgili garanti sorgulama işlemi yaptırmak istiyorsanız, cihazın seri numarasına ihtiyacınız olacaktır. Acer monitör garanti sorgulama için gerek olan 22 haneli numara; monitörün arka kısmında bir etiket üzerinde yazmaktadır.

Acer Tablet Garanti Sorgulama

Tablet sektörü gün geçtikçe ürün yelpazesini genişletme ve dev markaların farklı model ve özellikte cihazları piyasa sunulmaktadır. Acer tablet modelleri de, en çok satan cihazlar arasında yer aldığı için herhangi bir nedenle ürününü tamire göndermek isteyenler Acer tablet garanti sorgulama işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için de, tabletin hemen arka kısmında beyaz renkli bir etiket üzerinde yazan numaraya ihtiyacınız olacaktır. Eğer etiket zarar gördüğünden dolayı okunamayacak durumdaysa; aşağıdaki adımları uygulayarak, tablet seri numarası sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Android için;

  1. Uygulamalara gelin,
  2. “Ayarlar” öğesini seçin,
  3. “Hakkında” kısmına tıklayın ve tablet seri numarasını öğrenin.

Windows 10 işletim sisteminde ise Acer Tool uygulamasını kullanmalısınız.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL