Lenovo Garanti Sorgulama

Yazar: Emre Garanti Belgesi Sorgulama

Lenovo marka bir ürüne sahipsiniz ve diyelim ki ürününüz problem çıkarmaya başladı. Sizde teknik servise göstermeye karar verdiniz ancak yüksek servis ücretleri ödememek için garantiden faydalanmak istiyorsunuz. Garanti süresinin devam edip etmediğini bilmiyorsanız Lenovo garanti sorgulama işlemi yapmanız gerekir. Lenovo marka herhangi bir ürününüzün garanti süresinin devam edip etmediğini öğrenebilmek için gerekli yolları aşağıda bulabilirsiniz.

Lenovo Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Seri numaranızı ya da IMEI’nizi biliyor musunuz?

Garanti süresini sorgulamak istediğiniz cihaz bilgisayar, tablet ve benzeri ürünler ise seri numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Seri numaranızı bilgisayarınızın etrafındaki etiketlerde yazan ‘S/N’ ya da ‘Serial number’ kısmından bulabilirsiniz. Eğer Lenovo marka tabletinizin seri numarasını öğrenmek istiyorsanız Ayarlar (Sistem ayarları) Sistem (Tüm ayarlar) Sistem > Tablet hakkında > Durum’ kısayolunu izlemeniz yeterlidir.

Lenovo marka akıllı telefonunuzun garanti süresinin bitimine ne kadar kaldığını öğrenmek istediğinizde ise sizlere IMEI denen numara gerekecektir. Daha önceki yazımızda imei sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatmıştık. Bu numarayı telefonunuzdan *#06# kombinasyonunu tuşlayarak; ya da ‘Ayarlar (Sistem ayarları) Sistem (Tüm ayarlar) Sistem > Telefon hakkında > Durum’ kısayolunu izleyerekte öğrenebilirsiniz. Tüm bunları öğrendikten sonra gelelim son aşamaya.

Aşağıda verilen ekran görüntüsü bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak olan sayfaya örnek olması açısından verilmiştir. Öğrenmiş olduğunuz Seri numarası veya IMEI numarasını kutucuğa yazarak “Garantiyi Kontrol Et” butonuna tıklayın.

lenovo-garanti-sorgulama

Tüm bu bilgileri öğrendikten sonra buraya tıklayarak garanti sürenizi öğrenebilirsiniz.

Bunada Göz At  Samsung Garanti Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL