PeP Nedir? Yeni Ödeme Sistemi Pep

PeP Nedir? Yeni Ödeme Sistemi Pep

Yazar: Emre İnceleme

PeP, dijitalleşen dünyanın inovasyon fikri olarak hayatımıza girmiş yeni terimlerden biri olmaya aday. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ödeme ve alışveriş kolaylıklarına ek olarak, güvenli bir sistem olarak geliştirilmiştir. Özellikle son yıllarda kat kat artan kullanımına ek olarak, dijital dolandırıcılık da artmış durumda. Ayrıca firmaların hepsi, inovasyon denilen yenilikçi iş fikirlerine yöneldiler. PeP kart da bu fikirlerden biri olarak hayatımıza girdi. Yeni nesil bir ödeme tekniği olan PeP nedir?

PeP, tamamen dijital ortamda ödeme yapabilmenizi sağlayan, güvenli ve sanal bir karttır. Bu kart ile birçok farklı şey yapabilirsiniz. Kısaca PeP ile neler yapılır?

Avantajlı kur farkından yararlanarak yurtdışında hizmet veren e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilme

  • Yurt dışından hızlı ve kolay bir şekilde para alabilme ve para gönderebilme
  • Dolar ve Euro döviz kurları üzerinden anında para alıp para gönderebilme
  • E-ticaret sitelerinden kur üzerinden alışveriş yapabilme

PeP ile İlgili Sık Sorulan Sorular

PeP Nedir? PeP Nasıl Kullanılır? Dijital bir kart uygulaması olan PeP hakkında bilmek istedikleriniz ve bilmeniz gerekenleri kısa başlıklar ile sizin için sıraladaık.

Pep Nedir: Telefon, internet, su ve elektrik faturalarını hızlı bir şekilde ödeyebileceğiniz, SSL sertifikalı olsun olmasın, her tür internet sitesi üzerinden tamamen güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmenizi sağlayan, sadece Türk Lirası değil, Euro ve Dolar üzerinden de işlem yapabilmenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Buna ek olarak, istediğiniz kişiye, yurtdışı da dahil para gönderebilir ve para alabilirsiniz.

PeP Şubesi Var mı: PeP, sadece dijital ortamda hizmet veren bir kart uygulamasıdır ve herhangi bir şubesi yoktur. Ancak müşteri desteği sunabileceği iletişim ve mail hattı mevcuttur. Bu kanallar üzerinden şikâyet ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bunun en büyük avantajı ise, tüm ATM ve bankamatiklerde kullanabiliyor olmanız.

Bunada Göz At  Joe Biden ve Lütfi Elvan’ın Ortak Noktası

Nasıl PeP Üyesi olunur: PeP üyesi olabilmek için dijital ortamdan başvuru yapmanız gerekmekte. İnternet sitesinde yer alan foruma, T.C.K.N, iletişim numaranız, ad ve soyad gibi kişisel bilgilerinizi girdikten sonra telefonunuza bir doğruluk kodu gelir. Vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğu taktirde üyeliğiniz çok kısa bir sürede onaylanır. Ancak buradaki tek yasal sorumluluğunuz, vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğunu teyit etmenin yanında, 13 yaşından büyük olmanızdır.

PeP Hesabı Açma Şartı Nedir: İster Türkiye ister dünyanın herhangi bir yerinde olun, eğer T.C vatandaşı ve 13 yaşından büyükseniz, PeP hesabı açabilirsiniz.

PeP İşletme Hesabı Var mı: PeP, bireysel ve şirket kullanımları için kullanılabilen bir karttır. Şirketiniz bir şahıs şirketiyse, ek hesap açmanıza gerek yok. Bunun dışındaki kullanımlar için, üyelik formu doldururken bireysel yerine şirket kullanımını seçmeniz yeterli.

PeP Güvenli mi: Şu an için dünyanın en güvenli ödeme yöntemine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise, yapmış olduğunuz her işlemden sonra, kartınızın numarası sanal ortam üzerinde değişir. T.C.M.B tarafından lisanslanmış kart, 6493 sayılı kanun gereğince lisanslı bir şekilde hizmet vermektedir.

PeP vadeli hesap var mı: PeP bir banka değildir ve dijital ortamda hizmet veren bir uygulamadır. 6493 sayılı kanun gereğince, vadeli hesap açma ve işlem yaptırma yetkisi bulunmamaktadır.

PeP hesabına nasıl para yüklenir: PeP kartınıza, bankaların mobil uygulamaları üzerinden direkt para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca tüm ATM’lerden doğrudan para yükleme imkânınız da bulunmakta.

PeP hesabına para yüklemek ücretli mi: PeP hesaplarına ATM’lerden para atarken, bankaların belirlediği ücretler üzerinden komisyon bedeli ödersiniz. Halkbank ATM’lerinde işlem yapmak ücretsizdir.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL