MEB Sınav Sonuç Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  düzenlenen sınavlara katılım durumunuzu TC. kimlik numaranız ile sitemizden sorgulayabilirsiniz.

MEB Sınav Sonuç Sorgulama işlemi yapmak için sınava girecek olan adayın  TC. Kimlik numarası ve sınavın gerçekleşeceği tarihi bilmeniz yeterlidir.

MEB Sınav Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla birlikte kolay bir şekilde aradığınız tüm bilgilere erişmeniz mümkün. Bunlardan biri de MEB Sınav Sonuç Sorgulama işlemi. Öncelik E-Devlet sistemine kayıtlı olmanız gerekiyor. Sisteme giriş yaparken sizden istenen bilgiler T.C. Kimlik numarası ve şifredir. Giriş yaptıktan sonra hizmetler listesinden MEB Sınav Sonuç Sorgulamayı seçerek aşağıdaki ekrana ulaşabilirsiniz. Direk olarak sorgulama sayfasına ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

MEB Sınav Sonuç Sorgulama yandaki adresten e-devlet şifrenizle sınav sonuç sorgulama sayfasına ulaştığınızda aşağıdaki örnek resimdeki gibi alan açılacaktır.

meb sınav sonuç sorgulama

Daha sonra sınava girmiş olan kişinin T.C. kimlik numarası ve sınavın gerçekleştiği tarih aralığını seçerek “sorgula” butonuna tıklayarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Bunada Göz At  Hgs Bakiye Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL