Mahkeme Dava Sorgulama

Yazar: Emre Adalet Bakanlığı Sorgulama

Çeşitli sebeplerden dolayı dava açmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Bu davaların seyrini online olarak e-devlet sistemi üzerinden takip edebilir, şahsınıza açılmış bir dava varsa bunu da görüntüleyebilirsiniz.

Öncelikle e-devlet şifrenizi size en yakın Ptt’den temin etmeniz gerekmektedir. Daha sonra arama motorunuzdan ‘e-devlet’ şeklinde arama yapıp turkiye.gov.tr sayfasına giriş yapmalısınız. Sağ en üst köşede ‘Sisteme Giriş’ diye bir ibare göreceksiniz. Bu bağlantıya tıklayarak önünüze açılan sayfada TC kimlik numaranızı ve edinmiş olduğunuz şifreyi yazıp ‘sisteme giriş yap ’ tuşuna basacaksınız. İlk defa giriş yapanlar için sistem yeni şifre belirlemenizi isteyecektir. Yeni şifrenizi de belirledikten sonra artık sistemi rahatça kullanabilirsiniz. ( ilk defa sisteme girecek olmayanlar için yeni şifre belirleme istenmez, sadece bu şifreyi üç (3)- altı (6) ayda yenilemeniz istenecektir. Bunun sebebi de şifrenizin 3. Şahısların eline geçmiş olma ihtimalidir. ) Sisteme bu şekilde giriş yaptıktan sonra turkiye.gov.tr’nin ana sayfa ekranı açılır.

MAHKEME DAVA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Ekranda aşağıya doğru inerseniz ‘En Çok Kullanılan Hizmetler ve Kurumlar’ kısmında Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama vardır. Bu şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Ya da sol üst tarafta ‘ e- hizmetler’ linki vardır. Buna tıklayarak sistemin sağladığı tüm hizmetleri görüntüleyebilirsiniz. Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama en baştadır. Bu linke tıkladığınızda davacı, sanık ya da müdahil olduğunuz davalar tarih sırasıyla görüntülenir. Bilgi edinmek istediğiniz davanızın sağ tarafında detay görüntüle yazmaktadır. Detay görüntüledikten sonra, davanızın durumu, verilen karar ya da davanın tarihi, nerede ve saat kaçta görüleceği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.      Sistemde işiniz bittiğinizde sağ üst taraftan ‘güvenli çıkış’ yazısına tıklayarak sistemden çıkış yapınız. Bilgilerinizin korunması adına önemlidir.

Bunada Göz At  Mahkeme Dava Sonucu Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL