Hava Tahmin Raporu Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Neredeyse herkes her mevsimde hava durumlarına bakmaktadır. Bir tatil planı olduğunda veya çok yağış alan bir bölgeye seyahat edeceği zaman o güne ait hava durumunu kontrol etmektedir.

Hava durumu belirten birçok site ve sistem vardır. Ama baktığımız zaman bir gün için yağmurlu gözüken bir hava diğer bir sistem de parçalı bulutlu gözükmektedir. Hava durumunu öğrenmek için devletin, T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesine giriş yapılmalıdır.

HAVA TAHMİN RAPORU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

5 günlük bir hava tahmini yapılmaktadır bu sistemde. Sistem size hangi il, hangi ilçe seçiminize göre hava tahmini 5 günlük olarak gösterecektir. Nem oranı, rüzgâr oranı ve yağış oranı o güne ait bütün bilgileri göstermektedir. Daha da ayrıntıya girilerek, yağışın hangi saatlerde olacağı saat olarak da gösterilmektedir. Bu bilgilere ulaşmak için mgm.gov.tr sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra siteye, üst kısımda bulunan sekmelerden “Tahminler” sekmesine tıklanmalıdır. Tıklandıktan sonra saatlik tahmin, günlük tahmin, 5 günlük tahmin, uzun vadeli tahminler, en yüksek ve en düşük sıcaklıklar gibi bilgilere ulaşılabilmektedir. Ne öğrenilmek isteniyorsa ona göre bu başlıklara tıklamak gerekmektedir. Öğrenmek istenilen bilgiye göre tıkladıktan sonra, hangi şehir ve hangi ilçeyi öğrenmek isteniyorsa belirtilmesi gerekmektedir. Hangi şehir öğrenilmek isteniyorsa o şehir seçilmelidir. Şehir seçildikten sonra ekrana bir tablo gelecektir. Bu tabloda beklenen sıcaklık, hissedilen sıcaklık, nem oranı, rüzgâr hızı gözükmektedir. Ve günü saatlere bölerek hangi saatte yağış hangi saatte rüzgâr olacağı belirtilmektedir. Parçalı bulutlu, yağışlı, güneşli gibi bilgiler gözükecektir.

Bunada Göz At  Ego Kayıp Eşya Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL