Dünya Koronavirüs Aşısını Bekliyor

Dünya Koronavirüs Aşısını Bekliyor

Yazar: Emre Genel

Dünya Koronavirüs Aşısını Bekliyor

Yayılmaya başladığı günden beri tüm dünyada, özellikle Avrupa, Amerika ve Rusya gibi dev ekonomiye sahip ülkelerde kendini göstermeye başlayan virüs, tüm dünyada olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Binlerce insanın öldüğü ve milyonlarca insanın yakalandığı koronavirüs hastalığı, tüm ekonomileri alt üst etmiş ve dengeleri değiştirmiş durumda. Hastalığa yakalanan kişiler de merakla koronavirüs aşısı çalışmalarını merak etmektedir. Dünya koronavirüs aşısını bekliyor.

Koronavirüs Aşısında Son Durum Ne?

Koronavirüs aşısı, tüm dünyanın normale dönmek için dört gözle beklediği bir aşı haline geldi. Bilindiği üzere koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler, eskisine göre çok daha sıkı yönetime ve tabiri caizse sıkıcı bir hayat yaşamaya neden oldu. Koronavirüsün ilk yayılmaya başladığı dönemlerde Avrupa ve Amerika olmak üzere pek çok ülke barları, kafeleri, avmleri, sinemaları ve tüm benzer eğlence mekanlarını kapatmıştı. Sokağa çıkma yasağının sıklıkla yaşandığı ülkelerde vaka sayıları bir nebze kontrol altına alınmış olsa da son zamanlarda koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesiyle vaka sayıları tekrar artışa geçti. Bu durum da vatandaşlara sürekli koronavirüs aşısı son durum ne sorusunu sordurur oldu.

Dünya üzerinde çeşitli ülkeler ve çeşitli şirketler aşı için umut vadetseler de şu an ne yazık ki ortada net bir aşı bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemize bilindiği üzere çok sayıda grip aşısı geldi. Grip ve soğuk algınlığı hastalığı koronavirüs ile birleştiğinde ortaya aşırı derecede öldürücü sonuçlar çıkardığından vatandaşların bu noktada grip aşısı olması oldukça önemli.

Koronavirüs Aşısı Tarihi Ne?

Aşı için net bir tarih belirlenmese de daha önce ABD kökenli bir ilaç firması aşı tarihi için Ekim ayını işaret etmişti. Güvenli olarak tabir edilen aşının ekim ayı sonuna kadar tespit edilip işe yaraması halinde elimizde Koronavirüse karşı işe yarayan bir aşı olduğunu belirten şirket, ekim ayının sonunda Koronavirüs aşısı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Tarihler kasımı gösterirken ne yazık ki bu konuda erken davranıldığını anladık. Sağlık bakanı Doktor Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de 10 aşı merkezinde aşı çalışmalarında faz3 aşamasına kadar gelindi.

Bunada Göz At  Çeyrek Altın Fiyatı Sorgulama

 

“Masraflar Nasıl Azaltılır? Masrafları Azaltma Yöntemleri” isimli makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL