Telpa Garanti Sorgulama

Yazar: Emre Garanti Belgesi Sorgulama

Mobil ürünler bağlamında, ülkemizin önde gelen firmaları arasında yer alan Telpa, müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmaktadır. Kendilerini kanıtlamış ve ülkemizde 11.000 bayisiyle büyük çapta bir hizmet vermektedirler. Bugün sizlere bahsedeceğimiz konu ise, almış olduğumuz ürünlerde, herhangi bir arıza, kaybolma veya üretim hatası neticesinde oluşan durumlarla alakalı olarak, garanti servisine gönderilen cihazların, bu şirket üzerinden sorgulama ve takip süreçlerini inceleyeceğiz. Prosedürlerinin nasıl işlediğine dair detaylı bilgileri sizlere aktaracağız.

Telpa Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden giriş yaparak takip süreci hakkında son durumu öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz ürünün IMEİ numarasını ve cep telefon numaranızı yazarak, garanti kapsamına dahil mi yoksa dışında mı olduğunu öğrenebilirsiniz. Burası takip için ayrı bir platformdur. Bildiğiniz üzere, devlet yetkililerinin, yasaların kararı neticesinde alınan bir elektronik ürünün minimum 2 sene olmak üzere garantisi olması gerekmektedir. İşte bu bağlamda düşünecek olursak, almış olduğunuz ürünün aldığınız tarihini mutlaka bir anektod olarak barındırmanız gerekmektedir. Aksi itiraz halinde elinizde bir kanıt olarak sunma şansınız olacaktır.

Şirketin bünyesinde ki garanti kapsamı durumları da az önce belirttiğimiz gibi minimum 2 sene dahilindedir. Belirttiğimiz üzere, cihazın IMEİ numarası çok önemlidir. Bu sorgulamayı gerçekleştirirken mutlaka bu numarayı girmeniz gerekmektedir. Ayrıca Telpa iletişim hatlarından da gönül rahatlığıyla detaylı olarak bilgileri alabilirsiniz.

İşte bu numarayı Telpa Garanti Sorgulama panelinden giriş yaparak yazdığınız takdire, garanti süresinin ne kadar kaldığı, cihazın bilgileri, teknik servise gittiğinde maksimum ne kadar sürede halledilebileceğine dair bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Şirketin hizmet vermiş olduğu cep telefonu markası General Mobile ‘dir. Özellikle bu ürünü kullananların garanti sorgulaması yapması faydalı olacaktır. Diğer markaların sorgulaması hakkında hizmet alamayabilirsiniz. Az öncede belirttik, herhangi bir aksilik durumunda ise de, iletişim hatlarından kendilerine sorularınızı yöneltebilirsiniz. Detaylı bilgiler sizlere aktarılacaktır. Sorgulama işlemleri bu şekilde gerçekleşmektedir. Kullanıcıdan kaynaklı problemleri, garantinin karşılamadığını da, sizlere hatırlatalım.

Bunada Göz At  LG Garanti Sorgulama

Telpa Garanti Sorgulama İçin Tıklayın

telpa garanti sorgulama

Telpa Serviste Olan Cihaz Durumu Sorgulama

General Mobile Türkiye distribütörü olan telpa servislerindeki cihazların müşteri tarafından takibinin yapılmasını mümkün kılmaktadır.Yine sitesinde yer verdiği uygulama ile servisteki cihazınızın durumunu sorguluyabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı sayesinde ulaşacağınız sayfaya cihazınıza ait elinizde olan form, imei numarası veya kargo gönderi numarası bilgilerinden herhangi birini girerek kolayca sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telpa Cihaz Durumu Sorgulama İçin Tıklayın


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL