Araç Borç Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Araç borç sorgulama işleminizi yapabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinden ‘İnternet Vergi Dairesi’ sayfasını kullanmanız gereklidir. Sunulan bu hizmet ile tamamen ücretsiz bir şekilde aracınıza ait ceza varmı ya da vergi borcu mevcutmu bunları öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bunların yanı sıra araç cezalarınızı ya da aracınıza ait vergi borçlarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Araç borç sorgulama sırasında kredi kartı ile borç ödemelerinizi gerçekleştirirken ödeme saatinizin 02:00 22:00 saatleri arasında olmasına dikkat ediniz. Araç borç ödeme işleminizi sadece bu saatler arasında anlaşmalı bankaların kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartınız ile araç borç ödemesi yapabilmek için öncelikle araç borç sorgulamasını yapmanız gereklidir.

Araç Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç borç sorgulaması yaparken izleyeceğiniz adımlar kesinlikle güvenlidir. Sizi yönlendirerek borç sorgulama yapacağınız adres Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesidir. Sorgulama ekranında sizden istenen 4 adet bilgi mevcuttur.

  • Plaka
  • Özel Plaka
  • T.C Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası
  • Tescil Tarihi

Sizden istenen bu bilgileri doğru bir şekilde girerek araç borç sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Açılan motorlu taşıtlar vergisi sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme sayfasında araç borç sorgulamanızı gerçekleştirdikten sonra, geçmiş yıllar dahi olsa bile kredi kartınız ile tüm borçlarınızı ödemeniz mümkündür.

Bunada Göz At  Gib Borç Sorgulama

Yorumlar

  • Ali Keskin

    hocam sitenizi gayet beğendim. Tebrik ederim, faydalı bir site yapmışsınız. Borçları erken ödeyince indirim oluyor. Peki bu sitede de erken ödediğimizde indirim oluyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Tayyar Varsak

    beyefendi ben dün 2. el bir araç alacaktım. Fakat aracın önceki sahibinden vergi borcu varmış. Bunları kimin ödemesi gerekir? Eğer ben ödeyeceksem faiz vb. ödemem gerekir mi?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL