Snapchat ile Para Kazanmak Artık Mümkün! İşte Snapchat ile Para Kazanma Yöntemleri

Snapchat ile Para Kazanmak Artık Mümkün! İşte Snapchat ile Para Kazanma Yöntemleri

Yazar: Emre Genel

İnternetten para kazanmanın yollarını arayan kullanıcılar, bugünlerde Snapchat ile para kazanmak için ne yapılması gerektikleri arayışına girdiler. Günümüzde sosyal medya günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Sosyal medya iş dünyasında devrim yarattı. İnsanlar artık potansiyel müşterileriyle kolayca bağlantı kurabilir ve sosyal medya platformlarında para kazanabilir.

Tiktok ve Youtube gibi platformların üyelerine para kazandırma politikaları, Snapchat’i de harekete geçirmişti. Snapchatten nasıl para kazanılır aramaları da son zamanlarda Google’da artış gösterdi. Çoğumuz zamanımızın büyük bir bölümünü sosyal medyada geçirdiğimiz için, bu zamanı biraz para kazanmak için nasıl kullanabileceğimizi düşünmeye başlamamız normaldir. Ve Snapchat’ta nasıl para kazanılacağını merak etmek kesinlikle bunun bir parçası. Günlük 218 milyon kullanıcıyla devasa bir sosyal medya uygulaması olan Snapchat ile para kazanmak için ne yapmak gerekir?

Snapchat yaptığı açıklama ile, kullanıcılarına 1 milyon dolar hediye dağıtacağını duyurdu.

Snapchat’ten Para Kazanma Yolları

Snapchat ile para kazanmak

Snapchat uygulaması, bugüne kadar para kazandıran uygulamaların birçoğundan geri kalmıştı. Ancak şu an sunduğu hizmet, kullanıcılarına doğrudan para göndermesi olacak. Yani diğer içerik üreticileri gibi Snapchatten kazanacağınız paralar, doğrudan size yollanacak. Bu açıdan bakıldığında bu tarihte ilk.

Snapchatin para kazandıran uygulamasının adı Spotlight. Bu uygulama hem kullanıcıların içerik üretmesini hem de diğer kullanıcıların yeni bir şeyler keşfedebilmesine imkân tanıyacak. Bildiğiniz gibi TikTok ve Youtube platformlarında yer alan videolar ne kadar viral olursa, kullanıcılar da o kadar kazanç elde ediyor. Bu durumda Snapchat neden bundan mahrum kalalım bakış açısıyla olaylara yaklaşmakta.

Snapchat tarafından geliştirilen uygulama, en çok izlenen ve popüler olan değil, içerik üreten herkesin kazanç elde etmesini sağlıyor. Bu açıdan baktığımızda bu internet uygulamalarından para kazanmak isteyen kullanıcıların iştahını kabartacak gibi duruyor. Yapay zekâ algoritmasına göre sıralanacak olan içerikler, kullanıcıların ilgi alanlarına özel sıralanacak. Elbette ilgi alanlarının ne olduğunu bilmek için, izlediği videoların içerik ve etiketleri baş faktör.

Bunada Göz At  2020 Yılının En Büyük Şirketleri

Snapchat ile Herkes Kazanacak

Snapchat ile para kazanmak

Snapchat’in yaptığı açıklamaya göre, video paylaşarak para kazananlar sadece fenomen olarak tabir edilen kişilerin değil, herkesin faydalanabilecek olması. Spotlight uygulaması, diğer içerik paylaşımına imkân veren site ve uygulamalardan birkaç farklı özelliğe sahip. Video ve fotoğraf paylaşan kişilerin kimlikleri gizli tutulacak ve bu şekilde yayımlanacak. Aslına bakarsanız bu özgüven ve çevresel faktörlerden ötürü çekimser kalan kişilerin ilgisini çekebilir.

Sadece takipçi sayısı yüksek olan ve internet alemindeki tüm ilgiyi üzerlerine çeken kişiler değil, herkes kazanç elde edebilecek. Peki kazanç getiren paylaşımları kim seçecek? Bu tarz paylaşımlar, sitenin moderatörleri tarafından incelenecek. Etik kurallar ve yasalar çerçevesinde üretilmek kaydıyla paylaşılacak içerikleri bu modlar seçecek. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, siyasal içerikli mesajlara yer verilmeyecek.

Snapchat ile para kazanmak

 

Snapchatten para kazanmak için uygulanan şartlardan bir diğeri de içeriği paylaşan kişilerin 16 yaşından büyük olması. Eğer içerik sahibin yaşı 16 yaşından küçükse, herhangi bir ödeme alamayacak. Bunu takip eden kurallar, telif hakkı, gizli reklam ve sponsorluklarla çekilen videolar. Buna ek olarak alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıkların yer aldığı içerikler de seçilmeyecek. 1 milyon dolardan pay almak için kullanıcıların videolarının 100 bin sınırını aşması. İlk etapta bu yıl sonuna kadar devam etmesi beklenen proje, istenen ilgiyi yaratırsa önümüzdeki sene de aktif olabilmesi bekleniyor.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL