Demir Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yazar: Emre Sigorta Borç Sorgulama

Araçlarımızı, evlerimizi, hayatlarımızı hatta cüzdanlarımızı korumak için sigorta yaptırırız. Sigorta, korumak istediğiniz şeyin belirli bir şirket tarafından, belirli bir bedel karşılığında teminat altına alınması anlamına gelir. Yani bir eşyanız için sigorta yaptırdığınızda onu koruma altına alırsınız ve çalıntı ya da hasar görmesi durumunda sigorta yaptırdığınız şirket tarafından, bu eşyanın değeri kadar para alırsınız. Günümüzde sigortaya en çok konu olan varlıklar konut, araba, iş yeri ve iş yerinde bulunan eşyalardır. Bu varlıklar için sigorta poliçesi yaptırmadan önce, hangi şirketten sigorta poliçesi alacağınızı, bu poliçelerin hangi durumları kapsadığını ve fiyatının ne kadar olduğunu araştırmanız gerekir. Bu bilgiler ışığında ülkemizde en çok tercih edilen sigorta şirketlerinden biri de Demir Sigortadır.

Demir Sigorta, 1989 yılından beri ülkemizde faaliyet göstermekte olan köklü bir şirkettir. Bu nedenle sigorta için sunmuş olduğu poliçeler oldukça kapsamlı ve avantajlıdır. Sigortaya konu olan mal varlığınıza herhangi bir şey olması durumunda ise hasar dosyası açılması söz konusu olur.

Demir Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hasar dosyanın açılması için öncelikle sigortaya konu olan mal varlığınızın kaza geçirmiş olması, çalınması ya da yangına maruz kalması gerekir. Bu ve bunun gibi durumlar sonucunda sigorta şirketinize ihbarda bulunmanız gerekir. Hasar ihbarının ardından gerekli bilgiler ve evraklar hazırlanır ve sizin adınıza bir hasar dosyası açılır. Bu hasar dosyasının onaylanmasının ardından ise size, poliçeye konu olan tutar kadar para ödemesi yapılır. Demir Sigortadan hasar dosya sorgulaması yapabilmek için http://www.turklandsigorta.com.tr/tr-TR/hasar-dosya-goruntuleme/627777 adresini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu ekranda yer alan poliçe numarası ve dosya numarası bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik kodunu yazın ve ‘sorgula’ kısmına tıklayın. Hasar dosyanızın durumu ile ilgili bilgilere, bu ekrandan anında erişim sağlayabilirsiniz.

Bunada Göz At  Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

İnternet Üzerinden Hasar Dosya Sorgulama yaparken ihtiyacınız olan dosya numarası, sizlere sigorta şirketiniz tarafından verilecektir. Eğer bu numaraya sahip değilseniz, sigorta acente yetkilinizden isteyebilir veya direkt olarak Demir Sigorta iletişim numaralarını arayarak, dosya numaranızı öğrenebilirsiniz. Poliçe numaranız ise hasara konu olan mal varlığınız için sigortası yapılmış olan poliçenin numarasıdır. Bu poliçenin bir nüshası, tarafınıza acenteniz tarafından verilir. Bu poliçenin en üst kısmından, poliçe numaranıza ulaşabilirsiniz.

Demir Sigorta İletişim 

Demir sigorta iletişim bilgilerini ise şu şekilde açıklayabiliriz;

Genel müdürlük iletişi bilgileri;

Telefon; 0212 288 68 44

Fax; 0212 217 23 00

Mail adresi; musterihizmetleri@ tsigorta.com.tr

Adres; Büyükdere Cad. Özsezen İş Merkezi No: 124/B Esentepe/ İstanbul

Yukarda bulunan bilgiler Demir Sigortanın müşteri hizmetlerine aittir. Bu numaraları 7/24 arayarak hasar dosyanız ve diğer sigortalar hakkında bilgi alabilirsiniz.


Yorumlar

  • Ibrahim Çetin

    Demir sigorta sirketile anlasmak istiyoruz biz

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL