İsimden Numara Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Günümüzde haberleşme oldukça önemli bir hale gelmiştir. Zaman hızla akarken siz de işlerinizin çoğunu telefonla hızlı bir şekilde hallediyorsunuz, değil mi? Mesela birisine ulaşmanız gerekiyor ama sadece adını biliyor, telefon numarasını ise bilmiyorsunuz, ismini bildiğiniz eski bir arkadaşınıza ulaşmak istiyor; ama telefon numarası sizde yok. Ya da telefon numarası değişmiş bir tanıdığınızın yeni telefon numarasını öğrenmek istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız hemen sizlere isimden numara sorgulama hakkında vereceğimiz bilgileri dikkatle dinlemenizi tavsiye ederiz.

İSİMDEN NUMARA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Türk Telekom’ un yeni online hizmeti ile artık isimden telefon numarası öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin Telekomünikasyon şirketi Türk Telekom’ un telefon rehberi arşivinde yer alan numaraları artık isimden numara sorgulama yaparak isimden öğrenebilirsiniz. İsimden numara sorgulamasını Türk Telekom’ un resmi web sitesinde bulunan beyaz sayfalar sayfasından kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İsimden numara sorgulama nasıl yapılır? Bu sorgulama işlemi için beyaz sayfalar ekranında iki farklı sorgulama seçeneği bulunmaktadır. Basit arama ve kapsamlı arama olarak iki farklı aram tipi seçeneği bulunuyor. Basit arama seçeneği ile numara sorgulama işlemi için telefon numarası aranan kişinin soyadı, adı, il ve semt bilgileri ile birlikte resim doğrulamayı yapmanız gerekmektedir.

İsimden numara sorgulama için ikinci tercih olan kapsamlı arama seçeneğinde ise soyadı, ad, servis tipi, listeleme, il, ilçe, semt, mahalle, cadde/sokak ve posta kodu ile birlikte güvenlik kodu doğrulamasını yapmanız gerekmektedir. Bu bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak girmelisiniz. Daha sonra bul seçeneği ile kolay bir şekilde isimden numara sorgulama işlemini tamamlayıp, aradığınız isme kayıtlı olan ve Türk Telekom rehberinde bulunan numaraları öğrenebilmeniz mümkündür.

Bunada Göz At  WhatsApp Web Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL