Avea Borç ve Alacak Sorgulama

Yazar: Emre Telefon Borç Sorgulama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2014/DK-THD/466 sayılı kararı ile, borç ve alacak bilgilerinin sorgulanmasına ilişkin usul ve esaslar düzenlemesi kabul edilmiştir. BTK kararı uyarınca borç ve alacak bilgilerinin sorgulama sistemi açılmıştır. 2 Mart 2015 tarihinden itibarek yukarıda yapılan düzenleme kapmasında borç ve alacak bilgilerinizi sorgulamak istediğiniz zaman e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-devlet sisteminin yanı sıra Avea bayileri aracılığıylada sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Avea Borç ve Alacak Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinden borç ve alacak sorgulaması yapmak istediğinizde belki biraz daha fazla zamanınızı alabilir diye Avea müşterilerini düşünerek kendi sayfasınada borç ve alacak sorgulama kısmı oluşturmuştur. Sizde hemen borç ve alacak sorgulaması yapmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

Avea Borç ve Alacak Sorgulaması yandaki adrese giriş yaptığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacaktır.

Avea Alacak Sorgulama

Açılan bu ekranda borç ve alacak sorgulaması yapabilmeniz için T.C kimlik numaranızı ve hangi telefon numarasına borç ve alacak sorgulaması yapmak istiyorsanız o numarayı ekrana yazarak sorgula butonuna tıklamalısınız. Yeni bir sayfa açılacaktır ve burada borçlarınızı ya da alacaklarınızı görebilirsiniz.

Bunada Göz At  Avea Fatura Borç Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL