E Haciz Nasıl Kaldırılır?

E Haciz Nasıl Kaldırılır?

Yazar: Emre Bilgiler

7256 sayılı vergi yapılandırılması kanununa göre artık hacizler elektronik olarak yapılabiliyor. İcralık ve hacizlik olan kişiler artık bilgisayar üzerinden haciz kaldırma işlemini gerçekleştirebilecekler. Bu yenilik karşısında herkes e haciz nasıl kaldırılır sorusunu sorar oldu. E haciz kaldırma işlemi yalnızca banka hesaplarına konulan hacizleri kaldırmak için yapılmaktadır. Sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki e haciz nasıl kaldırılır? İşte e haciz kaldırma işlemi hakkında her şey…

E haciz kaldırma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle interaktif vergi dairesinin resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu linke tıklayarak interaktif vergi dairesinin web sitesine gidebilirsiniz. Resmi web sitesi üzerinde borcunuz olup olmadığını ve yapılandırılıp yapılandırılmadığını görebilirsiniz. Ardından “Ödeme ve Borç işlemleri” yazan menüye tıklamanız gerekmektedir. Haciz Kaldırma Dilekçesi yazan butona tıkladıktan sonra karşınıza örnek dilekçeler gelecektir.

E Haciz Kaldırma Dilekçesi Doldurma

Eğer internet üzerinde örnek dilekçe bulamadıysanız pek de aramanıza gerek yok. Bağlı olduğunuz ilçenin vergi dairesine gidebilirsiniz. Orada doldurmanız için hazır dilekçeler bulunacaktır. Dilekçe üzerinde yer alan ve sizden istenen bilgileri eksiksiz ve tam şekilde doldurmanız gerekmektedir. Dilekçeyi doldurduktan sonra gişede ki sorumlu görevliye verirseniz kısa süre içerisinde dilekçeniz işleme konulacaktır.

E Haciz Ne Kadar Zamanda Kalkar

7256 sayılı kanuna göre e haciz kaldırma dilekçenizi verdikten sonra borcunuzun ilk taksitini ödemeniz gerekmektedir. Ardından hacziniz kısa süre içerisinde kalkacaktır. Ancak sadece haciz kaldırma dilekçesi verdiyseniz, bu süre 2 ila 3 aya kadar da uzayabilir. Eğer hem vergi dairesine gittiyseniz hem de ödemenizi yaptıysanız, haczin kalması 1 ila 3 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.

Bunada Göz At  Web Sitenize Nasıl Reklam Alırsınız?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL