Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Yazar: Emre Kredi Sorgulama

Artık öğrencilerin hayatında kredi kartı önemli bir yere sahip. Özellikle şehir dışında okuyan öğrenciler için ilk yardım gibi bir şey haline gelmiştir. Önceki zamana göre artık öğrencilerin de kredi kartı sahibi olması çok kolay. Tek fark normal kredi kartlarına göre limitinin biraz daha düşük olması. Bunun sebebi de gelir düzeyinin az olmasından dolayı ödemelerde aksaklık olmasının önüne geçilmeye çalışılmasıdır. Ama elbette bunun da bir çözümü var. Bir kaç ay boyunca düzenli ödemeleriniz sonucunda limit arttırma talebinde bulunarak 400 TL ile başlayan limiti 700 TL gibi fazla bir rakamla çoğaltabilirsiniz. Peki, hangi bankalar öğrenciye kefilsiz kredi kartı sahibi olma şansını sunar? Sırayla özetleyelim;

İŞ BANKASI; İş bankası İŞTE ÜNİVERSİTELİ adı altında özel bir kredi kartı çıkarmıştır ve 25 yaşa kadar tüm örgün üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere bu hakkı sunuyor. Limiti 400 TL’dir.

YAPI KREDİ; Yapı Kredi’de 18-25 yaş aralığındaki öğrencilere kefilsiz şartsız kredi kartı imkânı sunuyor. Bu banka 500 TL’den başlattığı limiti düzenli ödemeler şartıyla ileride 2000 liraya kadar çıkarabiliyor.

TEB; Bu banka Üniversite TEB adını verdiği kartı için yıllık aidat ücreti almıyor. Ve öğrenciler tarafından ten çok tercih edilen 3 kredi kartı veren bankalardan biridir. Ancak diğer bankalara göre limiti daha az olup 250-300 TL arasında bir limiti vardır.

GARANTİ BANKASI; Diğer bankalarda gördüğümüz gibi Garanti’de 18-25 yaş arası öğrencilere Bonus Genç adı altında bir kredi kartı sunuyor. Diğer bankalardan farkı ve avantajı bazı mağazalardan yapacağınız alışverişler sonucu puan kazanabilir ve biriktirebilirsiniz. Bu puanları daha sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca aidat ücreti de talep etmeyen bankalardan biridir.

HSBC: Bu banka Campus Kart adını verdiği kredi kartını öğrencilere kefilsiz bir şekilde sunuyor. Başlangıç olarak birkaç bankaya göre daha fazla bir limit imkânı sunuyor. Bu karta başvurmak için üniversite öğrencisi olmak ve TC ya da KKTC vatandaşı olmak yeterli.

Bunada Göz At  Akbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar

ZİRAAT BANKASI: Ziraat Bankası her öğrencinin de bildiği gibi 3 öğrenciden 1’ine devlet bursu ya da kredi desteği sağlayan bir bankadır. Demek oluyor ki zaten bir üniversite öğrencisi iseniz bu bankadan kredi kartı almanız çok daha kolay. Başlangıç limiti az olsa da bu limiti yükseltebilirsiniz.

Görüldüğü gibi birçok banka öğrenciye desteğini esirgemiyor. Bu kolaylıklardan ve fırsatlardan faydalanarak siz de öğrenci olarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL