Domain Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Domain, sizin ya da şirketinizin internet kimliğidir. IP adresi ise; internette yer almak için başvurduğumuzda, verilen protokol numarasıdır. İnternete bağlı olan her bilgisayarın IP adresi farklıdır. Başka bir bilgisayarla, bağlantı kurabilmemiz için, bilgisayarımızın IP adresinin tanınmış olması gerekmektedir. Diğer internete bağlı bilgisayarlar, bizi bu IP adresi ile bulabilmektedirler. Domain de işte, bu numaranın görüntüsüdür. Yani IP adresimizin harfler şeklinde kodlanmasına domain denir. Almak istediğiniz domain adının başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığını ve uygun olup olmadığını anlamak için domain sorgulaması yapmak gereklidir.

Domain almak isteyenler, alacakları alan adının kolay, uygun ve hatıra çabuk gelecek isimler olmasını isterler. Domain sorgulama yapmak isteyenler aşağıdaki adrese tıklayarak gerçekleştirebilirler.

DOMAİN SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Vatandaşlar domain sorgulama sitesinden sorgulamalarını kolayca yapabilirler. Bu sitede bulunan “domain sorgula” alanına, almak istediğiniz domain adını yazarak ve ”sorgula” butonunu tıklayarak, sorgulama yapabilirsiniz. Maximum 60 domain yazarak, aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Siteden domain sorgulaması yapabileceğiniz gibi, domain ile ilgili öğrenmek istediğiniz her konu ile ilgili detaylı bilgilere, bu siteden ulaşabilirsiniz. Tr uzantılı domainin yanında 50’ye yakın sayıda farklı domain uzantıları ile sorgulama yapabilmeniz de mümkün. Adını internete taşımak isteyenlerde, belge vermeden ve hiç beklemeden adsoyad.com.tr adresi şeklinde, adlarını internete taşıyabilirler. Bildiğiniz gibi “com.tr domaini” ile internette görünür olabileceğiniz gibi, hem iş hayatınızda, hem de özel hayatınızda, prestij kazanmanızı sağlayacaktır.

Aktif ziyaretçi sayısı ve aktif domain sayısının yüksekliğiyle, çok ziyaret edilen ve rağbet görülen bir site olduğunu kesinlikle belirtmeliyim. İsimtescil.net sitesinden domain sorgulaması yaparak, uygun olan domaini satın alabilir ve kısa sürede şahıs veya şirketinizin kimliğini oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, siteyi ziyaret etmek ve incelemek! Aradığınız her şey bu sitede fazlasıyla mevcut! Ücretli hizmetlerin yanında, ücretsiz hizmetleriyle de faydalanabileceğiniz bir site.

Bunada Göz At  Araç Muayene Borç Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL