BTK Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Bilgi Teknolojileri ve iletişim kurumu olan BTK sorgulama yapmak için gireceğiniz sitede tüketicilerle ilgili haberlere ve devam eden çalışmalara sabit ve mobil telefon internet hizmetleriyle ilgili şikayet başvurusunda bulunabilirsiniz. IMEI işlemleri, üzerinize kayıtlı olan hat sayısını, İnternet veri kullanımını, hangi güvenli internet Profilinde test edebilir, akıllı telefon hakkında ip uçlarını, cihazınızı kaybedip veya çalıntı olduğunda ne yapacağınızı, borç ve alacak bilgilerini sorgulayabilir, bulunduğunuz yerde ki baz istasyonu ölçüm değerini öğrenebilir, zararlı içerikleri ihbar edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek olan E-devlet üzerinden üzerinize olan mobil hat sorgulama yapabilir ve bilginiz dışında açıldığını düşündüğünüz hattı gerekli merciilere başvurabilirsiniz. Numaranızın taşınıp taşınmadığını ya da hangi işletme üzerinde olduğunu sorgulamak için öncelikle geçerli telefon numaranızı başına sıfır koymadan yazarak bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

BTK SORGU İÇİN TIKLAYIN

Mobil işletmecilere bulunan borcunuzu veya alacağınızı öğrenmek için telefon numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz. Veri kullanım hesaplayıcı bilgilendirme amaçlı kullanıp fatura yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Cihazınızı kaybettiğinizde veya çaldırdığınızda ne yapmanız gerektiğini sorgulama sayfasına girerek ihbarınızın onaylanıp onaylanmadığını cihazınızın bulunmasını istediğinizde ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilir ve işlem yapabilirsiniz. Kayıp çalıntı ihbarı için telefonunuza ait 15 rakamlı IMEI numarasının bilinmesi ve hat üzerine kayıtlı kişinin telefondan ihbarda bulunması gerekir. İhbarınızın onaylanıp onaylanmadığını anlamak için ise E-devlet üzerinden Bilgi İhbar merkezini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Zararlı bir içerik ihbar etmek istiyorsanız ihbar edeceğiniz sayfanın intihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin kullanılmasını kolaylaştırma, sağlık için tehlikeli madde temini, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama, Atatürk aleyhine işlenen suçlar olarak ayrılan bölümde şikayet edeceğiniz sayfanın içeriğini seçerek bilgi ihbar formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunada Göz At  Hava Durumu Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL