İmei Öğrenme

Yazar: Emre Genel

Dünya üzerinde kayıtlı olarak bulunan her cep telefonunun bir imei numarası vardır. Bu numaralar cep telefonunuzun size ait olduğuna dair göstergedir. Günümüzde imei numarasını bilmeyen çok fazla insan olduğu için cep telefonunuz çalındığında veya kaybolduğunda yapacağınız şeyler oldukça azalır.

İmei numarası nasıl öğrenilir?

İmei numarası öğrenmek için telefonunuzun açık durumda olması ve kullanımıza açık olması gerekmektedir.

Cep telefonunuzun arama ekranındayken *#06# ‘yi tuşladıktan sonra karşınıza gelen 14 haneli numaradır. Bu ekrandayken İmei numaranızı not alın ve kaybetmeyecek şekilde saklayın. Bu neden önemlidir;

imei

Telefonumda imei klonlama yapılmış mı?

Telefonunuzu ücra köşelerden almadıysanız bunun için tereddüt etmenize gerek yok. Yinede kafanızdaki soruları gidermek için yapmanız gerekenler;

  • Öncelikle  *#06# tuşlarına basarak ekranda beliren imei numarasını kaybetmeyecek şekilde not alınız.
  • Telefonunuzun arka kapağını çıkararak aşağıda yazan imei numarasını kontrol ediniz.
  • Tuşlayarak öğrendiğiniz imei numarasıyla karşılaştırınız.

Numaralar eşleşiyorsa sorun yok demektir. Ancak numaralar farklıysa ne yazıkki telefonunuzda imei kopyalama/klonlama işlemi yapılmıştır.

Yapmanız gereken elinizde  telefonunuza dair fatura ya da garanti belgesi varsa işiniz kolay. Eğer yoksa telefonu hangi distribütörden alınmış ise orası ila irtibata geçmelisiniz. Hiçbir bilgi yoksa elinizde üreticinin Türkiye merkezini arayıp, İmei numaranızı verdiğinizde hangi dağıtıcıdan alındığı bilgisini paylaşıyorlar.

Bunada Göz At  Öğretmen Atama Sonuçları Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL