Karlı İş Fikirleri 2020

Karlı İş Fikirleri 2020

Yazar: Emre Kariyer

Karlı İş Fikirleri 2020

Kendinizde bir potansiyel mi görüyorsunuz?  Öyleyse çoktan iş fikirleri geliştirmek ve hayata geçirmek fikrini düşünmeye başlamışsınızdır bile. İş dünyasına atılım yapmadan önce önünüzü görmek, risk analizi ve kazanç değerlendirmesi gibi stratejik yollar izlemek gerektiğinden, gelişi güzel başlamamak yapmak isteyeceğiniz işin devamı ve kâr payı gibi niteliklerinden dolayı önemlidir. Karlı iş fikirleri 2020 fikirleri için internette araştırma yapabilir, size uygun olan fikri seçtikten sonra harekete geçebilirsiniz.

Fikir Yaratmak

İş fikirlerini geliştirmek ve hayata geçirmek fikrini iyice düşündüyseniz, stratejik iş planlarınızı veya fikirlerinizi 3 ana iş çerçevesinde değerlendirin. Bulacağınız fikirler için ilk olarak halihazırda var olan, para getirisi olan basit bir iş fikrinden yola çıkarak düşünürsünüz. İkinci olarak pazarda yeni oluşmuş ve gelecek vaat ettiğini düşündüğünüz bir iş fikri üzerine olabilir bu. Son olarak en riskli iş fikri olan sizin fikrinizle ortaya çıkacak bir iş fikri. Bu riskli ancak tutturduğunuz anda kazancı bir o kadar yüksek olacak bir iştir. Örneğin en basitinden bir patates soyacağını ele alın. Ürünü ilk çıkaran kişi belli bir risk alarak piyasaya girmiş daha sonrasında büyük kazanç elde etmiş. Yeni iş fikirlerini tutturduğunuzda kazancınızın yüksek olacağını ama tutturandan çok batanların olduğunu düşünerek bir plan oluşturun.

Karlı İş Fikirleri 2020
Karlı İş Fikirleri 2020

Karlı iş fikirleri 2020 potansiyelini değerlendirebilmeniz için genellikle kendinizi değerlendirmeniz gerekir. Ürününüzü veya hizmetinizi kimin satın alacağını biliyor musunuz? Ayrıca iş dünyasına girmek meşakkatli, stresli ve bazen yoğun çalışmalara dayanmak zorunda kalabilirsiniz. Sonuçta kendi işiniz olduğundan yorulup kaçıp gitme şansınız yok. Sinirlerinizin ve bütçenizin bunlara ne kadar hazır olduğunu değerlendirin. İş kurarken her şeyin güllük günlük gülistan olacağını bekliyorsanız yanılıyorsanız. En iyi ihtimalle bile karşınıza çeşit çeşit olumsuzluklar çıkacağından her konuda olmasa da kritik durumlar için B planı oluşturmanız çok önemlidir. Size hayatta her şeyin kolay olacağını söyleyen kimse olmadı. O yüzden karşınıza çıkacak olumsuzluklarda pes etmek yerine bertaraf etmeyi düşünün.

Bunada Göz At  En Mutsuz Meslek Çalışanları Hangileri?

Geri Bildirimlere Önem Verin

Eğer uygun bir karlı iş fikirleri 2020 bulduysanız ve hayata geçirdiyseniz, geri bildirimler oldukça önemlidir. Pazar araştırması, hedef pazarınızı tanımlamanıza ve potansiyel müşterilerinizi tanımanıza yardımcı olur. Pazar araştırması yapmak, rakiplerinizin kim olduğunu ve belirli bir pazarda nasıl etkili bir şekilde rekabet edeceğinizi belirlemenize de yardımcı olacaktır. Araştırma, yeni bir ürün veya hizmete olan talebi değerlendirmede de etkilidir. Ayrıca, müşterilerle (temel hedef pazarınızdaki kişilerle) konuşun ve hipoteziniz hakkında ne düşündüklerini öğrenin. Bir ürünü pazara sunduğunuzda çok daha fazlasını öğreneceksiniz, ancak bu ilk araştırma doğru yola başlama şansınızı artıracaktır.

İş planınızda, ürününüzde ve pazara gitme stratejinizde gerekli değişiklikleri yapın.  Önemli kilometre taşlarına ulaşmak için ne kadar sermayeye ihtiyacınız olduğunu anlamak için bazı sayılar çalıştırın . Önümüzdeki birkaç ay içinde en önemli hedeflerinize sahip bir uygulama planı geliştirin ve bu planı uygulamak için ekibinizde kime ihtiyacınız olduğunu belirleyin.

Pazarlama Stratejinizi Geliştirin

Karlı iş fikirleri 2020 fikrinizi hayata geçirdikten sonra öğrenmiş olmalısınız ki pazarlama stratejileri oldukça mühimdir. Geliştirmek istediğiniz ürün dijital ortamda bir tasarım, ister bir manav dükkânı isterse de yenilikçi bir fikir olsun; izlemeniz gereken en önemli 10 hususlardan biri, işinizin satışını yani pazarlamasını yapmak. Bugün bir mağazaya girdiğinizde satış görevlisiyle bir ayakkabı üzerine yaptığınız konuşma, araba satıcısı, ev satıcısı veya bir televizyon reklamında izlediğiniz her şeyin pazarlamanın bir parçasıdır. Bu yüzden yıllık hedef giderleri arasında pazarlamasını yapmak istediğiniz ürün için harcayacağınız parayı da dahil etmelisiniz. Pazarlamanın bir bumerang olduğunu ve size dönüş yapacak bir yatırım olduğunu düşünerek strateji geliştirmelisiniz. Yanlış algı uyandırmamak için uyaralım, pazarlamayı pazar payınıza göre geliştirin. Ulaşmak istediğiniz kitle ne denli büyükse reklam da o denli olsun ki kazancınızı reklamlara yatırmayın.

Bunada Göz At  Düşük Sermaye ile Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Karlı iş fikirlerinden biri de yatırım yapmaktır. Yatırım yapmak, risksiz ve güvenlidir. Uzun vadede iyi kazanmanızı sağlar. Eğer sermayeniz ile yatırım yapmayı düşünüyorsanız “En İyi Yatırım Fikirleri 2020” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL