İnternette Ne Satılır?

İnternette Ne Satılır?

Yazar: Emre Kariyer

İnternette Ne Satılır?

Günümüzde çoğu kesim artık evden yapılabilecek iş fikirlerine yönelmiştir. İnternetin yaygınlaşması, çeşitli e-ticaret firmalarının açığa çıkmasıyla birlikte internetten satış yapmak cazip bir fikir haline gelmiştir. Peki internette ne satılır? İnternetten satış yapma işine nasıl başlanır?

Bu gibi bir fikriniz varsa bu sorulara net cevaplar almak en doğal hakkınızdır. İnternette ne satılır sorusuna cevap olarak kişiler genellikle ufak sermayeli ürünler ile başlarlar. İşleri büyüttükçe ve daha çok sipariş almadıkça ürün yelpazelerini de geliştirirler. İnternette ne satılır sorusunun cevabına başlangıç olarak şu ürünler önerilir:

  1. Kablosuz Şarj Aleti: Son yıllarda en çok rağbet edilen ürünlerden biri kablosuz şarj aletleridir. İnternetten ürün satma işine yeni giriş yapacak kişiler, kablosuz şarj aleti ile ürün satış işine başlayabilir.
  2. Köpek Tasması: Son zamanlarda evcil hayvan besleyen kişilerin çoğalmasıyla, evcil hayvan ürünlerine olan istek de çoğalmıştır. Köpek tasması, kedi tasması, kedi ve köpek maması, evcil hayvan aksesuarları gibi ürünler internetten ürün satmak isteyen kişilerin başlangıç için tercih edebileceği ürünler arasındadır.
  3. Kol Saati: Kol saatleri neredeyse modası hiçbir zaman geçmemiş ve geçmeyecek aksesuarlardandır. İnternetten sattığınız modern ve hoş görünümlü kol saatlerinin satmama ihtimali neredeyse yok denecek kadar azdır. Siz de başlangıç olarak satacağınız ürün kararını kol saatlerinden yana kullanabilirsiniz.
  4. Oyuncak: Oyuncaklar, çocukların en sevdiklerindendir. Bu nedenle birçok oyuncak çocuklar tarafından istenir ve ebeveynler de onları satın alır. Siz de oyuncak satarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Satılacak Ürünlerin Bulunması

Satacağınız ürünü seçtikten sonra sıra satılacak ürünlerin temin edilmesidir. Devamlılığı olan bir kaynak bulmanız önemlidir. Örneğin sadece 1 adet bulunan ürünü satmanız sizin için uzun süreli kazanç sağlamayacaktır. Bu nedenle sizin için bir tedarikçiye ihtiyacınız vardır.

Bunada Göz At  Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir? Ne İş Yapar?

İnternetten satış yapmanın en önemli adımı size sürekli ürün temin edecek bir tedarikçi bulmanız gerekmektedir. Tedarikçiler, size toptan fiyat verirler ve genellikle müşterileriyle sürekli çalışmayı tercih ederler. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki internet üzerinden tedarikçi bulmak zor olabilir. Özellikle büyük bir şehirde yaşamıyorsanız daha da zorlaşacaktır.

İnternet üzerinde bir tedarikçi reklamı gördüyseniz dikkatli olmakta fayda var. Genellikle bu reklamların kaynağı yasal olmamaktadır. Tedarikçilerin aralarında komisyoncu olarak adlandırılan, başka birinden daha ucuza alıp size daha pahalıya satan kişiler de bulunmaktadır bu kişilerin malları kaliteli olmamakla birlikte, internetten ürün satan kişilerin başarısız olmasını sağlayabilir. Bu nedenle eğer güvenilir bir tedarikçi bulmak istiyorsanız öncelikle bir şehir turu atmanız gerekebilir. Daha önce bu işi yapmış kişilerle konuşarak ve şehrinizde bulunan tedarikçileri karşılaştırarak ürününüzü satın almak istediğiniz tedarikçiyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Trend Ürün Mü Seçilmeli, Kullanışlı Ürün Mü?

Eğer çok parlak bir fikriniz yoksa, trend ürün mü seçilmeli, kullanışlı ürün mü seçilmeli sorusunun cevabı genellikle kullanışlı ürün olarak cevaplanır. Trend ürünler kısa süreli olarak size kazanç sağlar. Ancak kullanışlı ürünler uzun vadede sürekli satılmaya devam etmektedir. Bu nedenle internetten ürün satma işine girdiğinizde yerinize sağlama almanız ve kullanışlı ürünleri seçmeniz tavsiye edilmektedir.

 

“Ekim Ayının En Yüksek İşlem Gören Şirketleri” isimli makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL